PRIMA APRILIS: Ultaheroes nie, Superkwęk być może

Jak większość z was się domyśliło, post dotyczący animowanej adaptacji komiksu Ultraheroes był primaaprilisowym żartem. Disney nie zamierza wyprodukować animowanej wersji włoskiego komiksu o disnejowskich superbohaterach, lecz być może Superkwęk kiedyś pojawi się w Kaczych Opowieściach. Być może, ponieważ twórcy nadal zastanawiają się, czy jest sens wprowadzać postać do serialu.
Sam komiks Ultraheroes to według mnie naprawdę dobra opowieść, która teoretycznie powinna wpadać w superbohaterskie schematy znane z komiksów Marvela i DC, lecz jest naprawdę odświeżającą serią, która ciekawie wykorzystuje wątek grupy superbohaterów w uniwersum Disneya. Dodatkowym smaczkiem jest udział Mikiego, który zwykle jest centralną postacią, a tu pełni tylko rolę dostawcy pizzy. Komiks pojawił się na całym świecie, także Egmont wydał go w Niemczech, szkoda że nadal nie doczekaliśmy się jego publikacji w Polsce.
Także żartem primaaprilisowym była okładka trzeciego numeru Kaczora Donalda i Wehikułu Czasu, która pojawiła się na fanpage'u.
Źródło ilustracji: Disney Publishing Worldwide

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Komiksowe premiery - listopad 2022 - świąteczny Gigant, Luc Junior i urodziny Sknerusa

Gigant Poleca 243 "Szczęśliwy traf" - zapowiedź - TEN komiks z Gogusiem i kaczo-mysi crossover

Gigant Poleca 242 "Złoty jubileusz" - zapowiedź - urodziny Sknerusa i Kwantomas