PRIMA APRILIS: Ultaheroes nie, Superkwęk być może

Jak większość z was się domyśliło, post dotyczący animowanej adaptacji komiksu Ultraheroes był primaaprilisowym żartem. Disney nie zamierza wyprodukować animowanej wersji włoskiego komiksu o disnejowskich superbohaterach, lecz być może Superkwęk kiedyś pojawi się w Kaczych Opowieściach. Być może, ponieważ twórcy nadal zastanawiają się, czy jest sens wprowadzać postać do serialu.
Sam komiks Ultraheroes to według mnie naprawdę dobra opowieść, która teoretycznie powinna wpadać w superbohaterskie schematy znane z komiksów Marvela i DC, lecz jest naprawdę odświeżającą serią, która ciekawie wykorzystuje wątek grupy superbohaterów w uniwersum Disneya. Dodatkowym smaczkiem jest udział Mikiego, który zwykle jest centralną postacią, a tu pełni tylko rolę dostawcy pizzy. Komiks pojawił się na całym świecie, także Egmont wydał go w Niemczech, szkoda że nadal nie doczekaliśmy się jego publikacji w Polsce.
Także żartem primaaprilisowym była okładka trzeciego numeru Kaczora Donalda i Wehikułu Czasu, która pojawiła się na fanpage'u.
Źródło ilustracji: Disney Publishing Worldwide

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela