Ferioli twórcą okładki... "Kajtka i Koka w kosmosie" [Komiksy dla wszystkich]

Niesamowita informacja pojawiła się na blogu Na plasterki!. Na grudzień zapowiedziano 5. tom kolorowej reedycji Kajtka i Koka w Kosmosie, nie byłoby w tym nic aż tak ciekawego, gdyby nie to, że okładkę nie narysował Janusz Christa. Nie zrobił to też żaden polski rysownik, lecz Cesar Ferioli, kataloński twórca komiksów Disneya.
Nie jest to pierwszy związek Ferioliego z Polską, ponieważ trzy razy gościł u nas, a 2 lata temu w Kaczorze Donaldzie pojawiła się narysowana przez niego rozgrywająca się w Krakowie historia Stary smok mocno śpi .
Sam Ferioli urodził się 22 lipca 1959 roku w Barcelonie, a w ciągu ponad 30 lat pracy nad komiksami Disneya narysował prawie 400 historyjek z czego około połowa została wydana w Polsce głównie w magazynie Kaczor Donald (cała lista na Inducks). Niegdyś rysował głównie komiksy z  Mikim (znane polskiemu czytelnikowi z KD z lat 90.), a obecnie zajmuje się głównie kaczymi historiami. Ferioli jest także autorem rysunków do komiksów z bohaterami Angry Birds wydawanych w Polsce przez Publicat w serii Angry Birds Komiks.
Skoro Egmont ma tak dobry kontakt z Feriolim, to może jest to doskonała okazja do wydania całej Wyspy Mitos? Dla przypomnienia - jest to 120-stronicowa seria zbierająca kacze i mysie postacie na wyspie pełnej mitologicznych stworzeń, której niegdyś w KD wydano wszystkie rozdziały poza ostatnim. Sądzę, że jest to naprawdę dobra historia i prawdopodobnie jeden z najlepszych komiksów Disneya stworzonych przez Ferioliego.
Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont, komiks Gildia, Disney

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru