Komiksowe premiery - październik 2020 - ŻiCSM, Cavazzano, Usagi i Czwórka

Tym razem to nie wrzesień, lecz październik dostarczy wielu doskonałych albumów z komiksami. To właśnie teraz pojawi się wiele tytułów, które oryginalnie miały się pojawić we wrześniu, nie zabraknie też ciekawych historii z bohaterami Disneya idealnych na jesienne zimne wieczory.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE
9 października - Kaczor Donald 2020-09 - 9,99 zł
Na razie nie zostały udostępnione informacje o kolejnym numerze Kaczora Donalda. Prawdopodobnie wydanie będzie zawierało komiksy z jednego z najnowszych wydań skandynawskich czytelników, w tym klasyczny ten-pager z Donaldem, ale na razie nie zostało to w jakikolwiek sposób potwierdzone.
14 października - Kolekcja Dona Rosy 4: Ostatni z klanu McKwaczów - 69,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
Czwarty tom dziesięciotomowej pełnej kolekcji dzieł Rosy będzie zawierał pierwsze siedem rozdziałów Życia i czasów Sknerusa McKwacza oraz Pierwszą dziesięciocentówkę, historię o Magice przenoszącej się w czasie, która nie raz jest uznawana za zerowy rozdział cyklu, lecz pominięto ją w ostatnim wydaniu cyklu o młodości Sknerusa. Rozdział pokaże przygody przyszłego miliardera począwszy od rozpoczynającego cykl Ostatniego z klanu McKwaczów, kończąc na australijskiej przygodzie przyszłego miliardera, czyli historii Gość krainy snów. Nie zabraknie też wielu ciekawych ilustracji, tekstów i dodatków, z których część nigdy wcześniej nie została wydana po polsku. Więcej informacji o publikacji Życia i czasów Sknerusa McKwacza w ramach kolekcji znajdziecie w osobnym tekście, natomiast szczegółowe informacje o tym tomie są dostępne pod tym linkiem.


KOMIKSY DISNEYA W USA
21 października - Disney Masters Vol. 12: Donald Duck: The Forgetful Hero - 29,99 $ - POLECAMY!
Tom poświęcony twórczości Giorgio Cavazzano, włoskiego maestro komiksów Disneya. Zawiera on historie uznawane przez fanów i czytelników za jedne z najlepszych włoskich opowieści - The Forgetful Hero, Plantastic Voyage, The Dazzling Duck She-Venger z debiutem Superkwoczki i The Case of the Cut-Off Calls, czyli być może jeden z najlepszych komiksów z Mikim.  Więcej informacji o tomie znajdziecie w osobnym tekście.
21 października - Walt Disney Donald Duck: Box Set Peg Leg & Black Pearls - 59,99 $

Pakiet z dwoma tomami kolekcji Barksa - The Black Pearls of Tabu Yama  i Christmas in Duckburg zawierające komiksy z końca lat 50.
28 października - Disney Frozen Library Edition - 39,99 $
Kolekcjonerski tom zbierający komiksy z uniwersum Krainy Lodu 
- Breaking Boundaries, Reunion Road, The Hero Within i True Treasure. Trzy pierwsze z nich zostały wydane w Polsce nakładem Egmontu.
28 października
- Disney Masters: Collectors Box Set 9 & 10 De Vita Heymans - 59,99 $
28 października - Disney Masters: Collectors Box Set 11 & 12 Cavazzano - 59,99 $
Dwa zestawy zawierające po dwa tomy Disney Masters. Pierwszy z nich zawiera 1. część Ice Sword Saga De Vity i tom poświęcony komiksom Heymansów, a drugi 2. część Ice Sword Saga De Vity i wspominany powyżej tom Cavazzano.

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH
7 października - Usagi Yojimbo: Saga 5 - 89,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
Egmont powraca do późniejszych przygód królika-ronina autorstwa Stana Sakai. W wydaniu pojawią się historie oryginalnie wydane w Spotkaniach ze śmiercią, Matce gór i Opowieść Tomoe. Seria dla ciut starszych czytelników.
14 października - Czwórka z Baker Street 6: Człowiek ze Scotland Yardu - 34,99 zł - POLECAMY!
W kolejnym albumie serii Dijana, Legranda i Etiena o pomocnikach Sherlocka Holmesa Sherlock kontynuuje walkę z dawnymi współpracownymi profesora Moriarty'ego. Pozytywną recenzję dwóch wcześniejszych tomów znajdziecie na blogu.
14 października - Fibi i jednorożec 4: Galopem przez święta - 39,99 zł - POLECAMY!
Czwarty tom serii pasków komiksowych o dziewczynce i jednorożcu autrostwa Dany Simpson zbiera historie oryginalnie opublikowane w na przełomie 2013 i 2014 roku. Recenzję dwóch pierwszych albumów znajdziecie na blogu.
14 października - Fistaszki zebrane: 1995-1996 - 69,90 zł
Wstęp do jednego z ostatnich tomów zbierających słynne paski komiksowe napisała Katarzyna Kolenda-Zalewska.
14 października - Lucky Luke 69: Artysta malarz - 24,99 zł
W przedostatnim albumie stworzonym przez Morrisa dzielny kowboj spotka jednego z najsłynniejszych Indiańskich wodzów - Hiawathę. Komiks po raz pierwszy zostanie wydany w Polsce.
14 października - Maja i Minizaury 3: Operacja Las - 24,99 zł - POLECAMY!
Trzeci album serii nagrodzonej w konkursie im. Janusza Christy autorstwa Kajetana Wykurza, który odpowiada o dziewczynce i kosmitach wyglądających jak małe dinozaury.
14 października - Mordercza Adelka 2:  Piekło to inni - 34,99 zł
Polskie wydanie serii Mortelle Adele pełnej czarnego humoru opowiadającej o małej dziewczynce.
14 października - Minecraft: Na pastwę modów - 29,99 zł
Autorką pobocznej historii ze świata Minecrafta jest Kristen Gudsnuk, która polskim czytelnikom może kojarzyć się z opublikowanej w tym roku przez wydawnictwo Jaguar Nowej przyjaciółki.
14 października
- Pamiętniki Wisienki 3: Ostatni z pięciu skarbów - 39,99 zł - POLECAMY!
Trzeci tom serii Chamblaina i Neyret opowiadającej o dziewczynce pełnej niesamowitych pomysłów i wyobraźni wyjątkowo rozgrywa się zimą, tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Recenzja dwóch wcześniejszych albumów jest dostępna na blogu.
14 października - Smerfy 36: Smerfy i smok z jeziora - 24,99 zł
36. tom Smerfów, który oryginalnie został wydany w 2017 roku, jest on kontynuacją niewydanego w Polsce albumu z serii Johan et Pirlouit.  Komiks stworzyli Alain Jost iThierry Culliford oraz  Jeroen De Coninck i Miguel Díaz.
23 października (premiera opóźniona) - Legenda Korry: Wojna o wszystko 1 - POLECAMY!
Komiksowa kontynuacja popularnego serialu animowanego Nickelodeona. Historia została napisana przez Michael Dante DiMartino, współtwórcę kreskówki, a rysunki stworzyła Irene Koh.
28 października
- Kajko i Kokosz: Dzionecek śpasów - 24,99 zł
Góralska wersja albumu Dzień Śmiechały z legendarnej serii Janusza Christy o przygodach dzielnych wojów. 

 Jeżeli kojarzycie, że w październiku zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a go nie wymieniłem - napiszcie o nim w komentarzu.
Polskie komiksy kupicie m.in. w gildia.pl, aros.pl, livro.pl , taniaksiazka.pl czy inbook.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), bookdepository.com (wydania zbiorcze). 
 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont, Dark Horse i Amber

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela