Kolekcja Dona Rosy 4 "Ostatni z klanu McKwaczów" - prezentacja

W poprzednim tygodniu do sprzedaży trafił czwarty tom kolekcji Dona Rosy -  Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Ostatni z klanu McKwaczów, który głównie składa się z rozdziałów Życia i czasów Sknerusa McKwacza, ale nie tylko. Jak wydanie prezentuje się w rzeczywistości? Zapraszamy do zerknięcia na prezentację nowego tomu.

Czwarty tom dziesięcioczęściowej pełnej kolekcji dzieł Dona Rosy w dużej części zawiera pierwsze siedem rozdziałów Życia i czasów Sknerusa McKwacza. Począwszy od rozpoczynającego cykl Ostatniego z klanu McKwaczów, poprzez rozdziały opowiadające o pierwszych próbach zdobycia złota przez Sknerusa, jak Władca Missisipi czy Właściciel Miedzianego Wzgórza, kończąc na australijskiej przygodzie przyszłego miliardera, czyli historii Gość krainy snów. Wszystkie te komiksy pojawiły się w wydaniach cyklu o życiu Sknerusa w 2000, 2010 i 2017. Prawdziwą gratką będzie jednak komiks rozpoczynający tom - Pierwsza dziesięciocentówka, historia o Magice przenoszącej się w czasie, która nie raz jest uznawana za zerowy rozdział cyklu, lecz pominięto ją w ostatnim wydaniu Życia i czasów. Nie zabraknie też wielu ciekawych ilustracji, tekstów i dodatków.

Więcej informacji odnośnie publikacji cyklu o życiu Sknerusa w ramach kolekcji Rosy znajdziecie w osobnym tekście. Na łamach bloga jest też dostępny artykuł o całej serii, a także spis wszystkich 10 tomówWarto pamiętać, że już w przyszłym miesiącu do sprzedaży trafi Najbogatszy kaczor świata, czyli tom zawierający m.in. pięć kolejnych rozdziałów Życia i czasów Sknerusa McKwacza. Natomiast już w sprzedaży jest dostępny tom kolekcji Barksa Tajemnica starego zamczyska z dwoma pierwszymi historiami o Sknerusie. 

Obecnie na Egmont.pl trwa urodzinowa promocja, w ramach której wszystkie komiksy i czasopisma są dostępne z rabatem 30%.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Od czego zależy czy kolory napisów "Wujek Sknerus i Kaczor Donald" na grzbietach są niebieskie czy zielone? Przypadek? Początkowo myślałem, że będą na przemian ale jednak nie, są też chyba inne niż w wydaniach Fanta (tam 3 tom jest zielony u nas niebieski)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słąbo wyglądają te napise równie jak słaba jest urodzinowa promocja na 30 lecie Egmont :D

   Usuń
 2. Po 25latach przeczytałem ponownie "Pierwszą dziesieciocentówke":) ...fajnie było (jest) wrócić do tych historii

  OdpowiedzUsuń
 3. Proszę mi powiedzieć czy kolorowanie jest takie jak w wersji norweskiej ?. W ilu tomach kolekcja Rosy zbiera ZICSKM ? . oraz to czy poprawiono błędy .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Edycja bazuje na amerykańskiej "Don Rosa Library".
   Tak, tłumaczenie zostało poprawione, choć w samych komiksach błędów za bardzo nie było. Artykuły są ciut inne i od nowa tłumaczone.
   ŻICSM jest w tomach 4-5 (główny cykl) i 6-10 (poboczne - więcej info: www.komiksydisneya.pl/2020/05/w-jakiach-tomach-kolekcji-rosy-pojawia.html

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela