Kaczogród Carla Barksa 10 "Zagubieni w Andach" - data premiery

W końcu jest znana data premiery tomu z jednym z najsłynniejszych komiksów Carla Barksa. Już 2 grudnia do sprzedaży trafi Kaczogród. Carl Barks. Zagubieni w Andach i inne historie z lat 1948-1949. Komiks już dziś można zamówić na Egmont.pl, gdzie przy wpisaniu kodu rabatowego forum10 cała oferta jest dostępna z 30% zniżką. 232-stronicowy tom zostanie wydany w tej samej cenie i formacie co wcześniejsze albumy.

Na pewno największą atrakcją publikacji będzie tytułowa historia o kwadratowych kurach i jajach, czyli Zagubieni w Andach, jedna z najlepszych i najsłynniejszych opowieści Barksa, a zaprezentowana tam dolina zapisała się w kanonie kaczego uniwersum, a liczni twórcy do niej nawiązywali, choćby Don Rosa tworząc jej sequel. Nie mniej ciekawą historią jest Sheriff of Bullet Valley, w której Barks przeniósł kaczory na amerykańską prerię, gdzie Donald zostaje szeryferm i walczy ze złodziejami bydła. Niezwykle ciekawie wyglądają także krótsze opowieści, ponieważ wśród nich można znaleźć jedne z najśmieszniejszych komiksów Barksa w historii, jak Odpowiedź na każde pytanie czy SUPERDONALD, Barksowska parodia komiksów superhero, która doczekała się ostatnio wydanego po polsku sequela Rosy.

Pełny skład tomu z listą wszystkich historyjek, które w nim się pojawią, dostępny jest w osobnym tekście. Więcej informacji o całej trzydziestotomowej kolekcji Barksa znajdziecie na infografice. Warto pamiętać, że zaledwie parę tygodni temu do sprzedaży trafiła Tajemnica starego zamczyska zawierająca m.in. dwa pierwsze komiksy z Sknerusem, natomiast już w tym miesiącu Egmont wyda Ostatniego z klanu McKwaczów, tom kolekcji Rosy głównie składający się z rozdziałów Życia i czasów Sknerusa McKwacza.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. I tydzień po 5 tomie Rosy - "Najbogatszy kaczor świata" :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. I dzień przed inną kaczą publikacją!

  OdpowiedzUsuń
 3. MGG ? Kiedy będzie możliwy do zamówienia ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Te kilka kolejnych tomów to będzie złoto. Chociaż z równą niecierpliwością czekam na te kilka wczesnych oraz kilka późnych. BTW, czy da się gdzieś zapoznać z dokładnym składem dwóch ostatnich norweskich tomów, tj. 29-30?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja się boję czy nam nie "utną" tej serii np. Za rok jak już wydadzą wszystkie tomy z lat 1948 - 1952, które są planowane. Wszak prawie wszystko co istotne w twórczości Barksa zostanie już wydane, a zarówno najstarsza część dorobku Barksa jak i ta z ostatnich lat jego twórczości nie uchodzi za wybitną...

   Usuń
  2. Myślę, że jeśli będzie się sprzedawać to nie utną.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

30 lat "Kaczora Donalda": Miszmasz (2019-2024)