Pamiętniki Wisienki, Fibi i jednorożec, Maja i Minizaury, Smerfy, Minecraft - przykładowe strony [Komiksy dla wszystkich]

W tym tygodniu do sprzedaży trafiło wiele tytułów od Egmontu. Części z nich przykładowe strony są dostępne na blogu już od kilku lub kilkunastu dni (Rosa, Czwórka i LL), a wielu jeszcze nie. Dzisiaj nadrabiamy zaległości i prezentujemy plansze z pozostałych komiksów, a wśród nich są naprawdę ciekawe tytuły.

Trzeci tom Pamiętniki Wisienki - Ostatni z pięciu skarbów, serii Jorisa Chamblaina i Aurélie Neyret, w przeciwieństwie do dwóch recenzowanych na blogu albumów, rozgrywa się zimą, tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Bohaterka tradycyjnie wpada w kolejną detektywistyczną przygodę. Seria składa się z pięciu albumów.

W księgarniach jest już dostępny także czwarty tom Fibi i jednorożec, serii pasków komiksowych o dziewczynce i jednorożcu autrostwa Dany Simpson. Galopem przed święta zbiera historie oryginalnie opublikowane w na przełomie 2013 i 2014 roku. Recenzję dwóch pierwszych albumów znajdziecie na blogu

Premierę w tym tygodniu miał także trzeci tom Mai i Minzaurów Kajetana Wykurza, jednego z komiksów nagrodzony w konkursie im. Janusza Christy. Operacja Las kontynuuje przezabawne perypetie dziewczynki oraz kosmitów, którzy wyglądają niczym małe dinozaury.  

Nie zabrakło też kolejnych przygód niebieskich ludków. Smerfy i smok z jeziora to 36. tom Smerfów, który oryginalnie został wydany w 2017 roku. Warto jednak dodać, że jest on kontynuacją niewydanego w Polsce albumu z serii Johan et Pirlouit. Egmont niestety kontynuuje swoją niechlubną tradycję wydawania kontynuacji bez oryginałów. 

Do sprzedaży trafił też kolejny komiks spod marki Minecraft. Autorką Na pastwę mobów jest Kristen Gudsnuk, która polskim czytelnikom może kojarzyć się z opublikowanej w tym roku przez wydawnictwo Jaguar Nowej przyjaciółki. Tom liczy 88 stron.

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na egmont.pl, gdzie obecnie wszystkie komiksy i książki są dostępne z 30% rabatem.

Źródło ilustracji: materialy prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar