Egmont w grudniu: Usagi, Garfield i Lucky Luke [Komiksy dla wszystkich]

Wydawnictwo Egmont zaprezentowało ofertę komiksową na grudzień. Choć lista zapowiedzianych tytułów w 100% pokrywa się z prezentowaną w katalogu, to teraz zostały podane szczegółowe informacje o publikacjach. Warto pamiętać, że w ostatnim miesiącu roku wyjdzie tej wyczekiwany tom kolekcji Barksa - Zagubieni w Andach i inne historie z lat 1948-1949, który będzie zawierał wiele słynnych historii z udziałem Donalda. Jednak inne tytuły też prezentują się bardzo ciekawie.

2 grudnia w końcu do sprzedaży trafi kolejny tom Garfielda. Fani pomarańczowego kocura musieli trochę poczekać na premierę wydania, lecz wkrótce ona nastąpi. Ósmy tom Garfield. Tłusty koci trójpak będzie zawierać odcinki cyklu Jima Davisa wydane oryginalnie od 5 grudnia 1990 do 5 września 1992 roku. Cena 288-stronicowego tomu wyniesie 79,99 zł.

Tego samego dnia swoją premierę będzie miał szósty tom Usagi Yojimbo Saga, czyli niezwykłej serii Stana Sakai o przygodach królika-ronina. Liczące 600 stron wydanie składa się z historii oryginalnie wydanych w albumach Most łez, Powrót czarnej duszy i Polowanie na lisa. Cykl jest przeznaczony do ciut starszych czytelników, a recenzję jednego z tomów znajdziecie na blogu.

Na początku grudnia na półkach księgarń trafi także siedemdziesiąty tom serii Lucky Luke - Legenda Zachodu, w którym samotny kowboj ponownie zmierzy się z braćmi Dalton. Album napisał Patrick Nordmann, a został zilustrowany przez Morrisa. Jest to wyjątkowy komiks, ponieważ ostatni narysowany przez Morrisa, autora serii, który zmarł rok przed światową premierą historii.

Wyjątkowym wydaniem będzie także Bogini moczarów, czyli siódmy i ostatni tom Kajtka i Koka w kosmosie. W końcu kolorowa edycja legendarnego komiksu Janusza Christy z Wieczoru Wybrzeża stanie się kompletna. Autorem okładki jak i ilustracji w środku będzie Cesar Ferioli, czyli twórca znany z łam Kaczora Donalda i publikowanych tam historii.

Swoją premierę będzie miał też drugi tom Czaroliny - Dziewczynka, która kochała zwierzołaki. Seria stworzona przez Sylvię Douyé i Paolę Antistę opowiada o młodej dziewczynie, która przeżywa przygody w świecie zamieszkiwanym przez stwory z mitów, legend i baśni. Pierwszy tom ostatnio został wydany po polsku, a trzeci zaledwie parę dni temu ukazał się w oryginale.

Tuż przed Świętami do sprzedaży trafi także kolejny tom komiksu Minecraft. Tym razem jednak będzie to kontynuacja albumu wydanego w lutym, a nie kolejna osobna historia. Drugi tom, podobnie jak pierwszy stworzyli Sfé R. Monster i Sarah Graley, a oryginalnie został wydany przez Dark Horse.

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na egmont.pl.

Źródło ilustracji: materialy prasowe - Egmont Polska

Komentarze

  1. Możesz polecić jakieś zagraniczne odpowiedniki KAI, gdzie są zamieszczane zapowiedzi i recenzje (np. duńską czy niemiecką)?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niemieckie informacje, zapowiedzi i recenzje znajdziesz na forum https://www.comicforum.de/forumdisplay.php?42-Disney-Comics-Fan-Forum

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru