Fantagraphics zapowiada: pierwsze historie Van Horna, Scarpa, Kawa Zombo i Darkwing Duck

Do sieci trafiły zapowiedzi komiksów Disneya, które mają pojawić się w ofercie amerykańskiego wydawnictwa Fantagraphics w połowie przyszłego roku. O wcześniej zapowiedzianych tytułach, na pierwsze miesiące 2021, więcej przeczytacie w tekście sprzed paru miesięcy.

Fantagraphics nie zamierza zwalniać z Disney Masters. Kolejne tomy serii, 17. i 18., trafią do sprzedaży w maju i lipcu 2021 roku. Zaplanowany na 25 maja tom Mickey Mouse: The Man from Altacraz będzie kolejnym wydaniem poświęconym komiksom Romano Scarpy, włoskiego mistrza komiksów Disneya. 188-stronicowe wydanie będzie zawierało klasyczny i wysoko oceniany kryminał -
The Man from Altacraz, pierwszą historię z udziałem Zenobii - The African Queen, opowieść o Sknerusie i Braciach Be - Risky Beesness oraz długi, jeszcze nieogłoszony, komiks z Mikim. 

Tom z komiksami Scarpy zapowiada się wyśmienicie, ale prawdopodobnie amerykańscy fani bardziej ucieszą się z drugiej zapowiedzi. Uncle Scrooge: Pie in the Sky będzie pierwszym tomem zbierającym kacze komiksy autorstwa Williama Van Horna, jednego z najsłynniejszych amerykańskich twórców komiksów Disneya.  Album zaplanowany na 20 lipca będzie składał się z historii stworzonych na przełomie lat 80. i 90., w tym pojawią się The Amazon Queen, Another Vine Mess i tytułowe Pie in the Sky.


24 sierpnia 2021 roku po angielsku zostanie wydany tom Mickey Mouse: Zombie Coffee, czyli znany po polsku album Regisa Loisela z Mikim Kawa Zombo. Biorąc pod uwagę, że pod koniec tego roku nakładem Fantagraphics pojawi się inny komiks z serii Disney by Glénat , w przyszłości w ofercie wydawnictwa może pojawić się więcej tego typu albumów. Warto jednak zauważyć, że amerykańskie wydanie Kawy Zombo będzie dodatkowo zawierało specjalne pudełko na tom, a cena publikacji będzie wyjątkowa atrakcyjna, ponieważ wyniesie jedynie 19,99 dolara.

10 dolarów więcej czytelnicy będą musieli zapłacić za najbardziej zaskakującą zapowiedź Fantagraphics. Na 22 czerwca zapowiedziano Darkwing Duck: Just Us Justice Ducks: Disney Afternoon Adventures Vol. 1, czyli tom zbierający różnorakie komiksy związane z klasycznymi serialami Disneya z początku lat 90. W tomie pojawią się m.in. Just Us Justice Ducks z udziałem Darkwing Ducka/Agenta Kupra, komiksowa adaptacja Goofy'ego na wakacjach i seria The Legend of the Chaos God z udziałem Brygady RR. Łącznie tom ma liczyć 208 stron i na razie nie została opublikowana jego okładka.

Źródło ilustracji: Fantagraphics / Amazon

Komentarze

  1. Brzmi ciekawie :) Mam nadzieję, że pojawi się to w PL.
    Komiks Kawa Zombo całkiem dobry, świetne grafiki, scenariusz nawet daje radę. I nie zgadzam się z opiniami, że zbyt dużo przemocy - taki klimat, a przemocy nie było jakoś ultra dużo też. Polecam, jeśli ktoś jeszcze nie przeczytał :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar