Kolekcja Dona Rosy 5 "Najbogatszy kaczor świata" - przykładowe strony

Ledwie co do sprzedaży trafił czwarty tom kolekcji Rosy, a już Egmont opublikował przykładowe plansze z kolejnego wydania, które pojawi się w księgarniach równo za cztery tygodnie, czyli 25 listopadaWujek Sknerus i Kaczor Donald. Najbogatszy kaczor świata zbierze głównie historie wieńczące Życie i czasy Sknerusa McKwacza, słynną epopeję Dona Rosy, ale nie zabraknie też dwóch innych, równie ciekawych, opowieści. Cena okładkowa 192-stronicowego wydania wyniesie 69,99 zł.

Główną atrakcją piątego tomu dziesięcioczęściowej pełnej kolekcji dzieł Rosy są rozdziały VIII-XII Życia i czasów Sknerusa McKwacza, czyli komiksy pokazujące losy Sknerusa od gorączki złota w Klondike (Król Klondike) poprzez pierwszą wizytę w Kaczogrodzie (Najeźdźca z Kaczogrodu) kończąc na pierwszym spotkaniu miliardera z Donaldem i jego siostrzeńcami (tytułowy Najbogatszy kaczor świata). Ostatni rozdział cyklu mocno zazębia się z Wielką niedźwiedzicą Barksa, pierwszym komiksem z Sknerusem. W albumie zostaną przedrukowane także dwa komiksy niezwiązane z serią Skarbnica wiedzy, przygodowy komiks o Młodych Skautach, nie raz uznawany za jeden z najlepszych w karierze Rosy, oraz Najdłuższy skok, humorystyczna historia związana z igrzyskami w Lillehammer. Nie zabraknie też wielu ciekawych ilustracji, tekstów i dodatków, w tym drzewa genealogicznego z komentarzem Rosy - po raz pierwszy po polsku. 

Więcej informacji o publikacji Życia i czasów Sknerusa McKwacza w ramach kolekcji znajdziecie w osobnym tekście. Na łamach bloga jest też dostępny artykuł o całej serii, a także spis wszystkich 10 tomów. Warto dodać, że zaledwie tydzień po premierze Najbogatszego kaczora świata swoją premierę będzie miał kolejny tom kolekcji Barksa - Zagubieni w Andach pełen znakomitych historii z kaczkami.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Fajnie! Według mnie zdecydowanie najładniejsza z wszystkich 10 okładka! Czekam z dużą niecierpliwością (wiadomo nabyty już w prenumeracie ;) ). Mieliśmy niby "wielkie" tomy obu kolekcji co miesiąc, ale jakoś tak mi sie dłuży czas pomiędzy nimi (i innymi rzadko wydawanymi kaczymi komiksami) jakby były co kwartał.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ojj tak - okładka piękna. Szkoda że okładkami Barksa nie są np jego obrazy :-)
   Ps. widziałem już ofertę sprzedaży tego tomu na olx!? https://www.olx.pl/oferta/przedpremierowo-wujek-sknerus-i-kaczor-donald-najbogatszy-kaczor-rosa-CID751-IDH7n5q.html

   Usuń
  2. Ostro. Ciekawe skąd ma. Czy wulgarnie zajumane czy bardziej uczciwie po prostu z racji pracy w drukarni czy gdzieś. W każdym razie dobrze, że jest mnóstwo źródeł wtedy jest lepsze "dotarcie" do czytelników. :)

   Usuń
 2. To z cenami źle działa - pierwsze 2 ofery mają inne (wyższe ceny) jak się wejdzie w linki

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2023-03 "Agenci i detektywi V: Wujek chrzestny" - zapowiedź - KAWA i Mickey Mystery

Gigant Poleca 245 "Sekret Donalda" - zapowiedź - Perina, Enna, Ferraris

Gigant Mamut 38 "Pierwszy pojedynek" - zapowiedź - Ubezio, Scala, Dalla Santa