Kolekcja Dona Rosy 5 "Najbogatszy kaczor świata" - przykładowe strony

Ledwie co do sprzedaży trafił czwarty tom kolekcji Rosy, a już Egmont opublikował przykładowe plansze z kolejnego wydania, które pojawi się w księgarniach równo za cztery tygodnie, czyli 25 listopadaWujek Sknerus i Kaczor Donald. Najbogatszy kaczor świata zbierze głównie historie wieńczące Życie i czasy Sknerusa McKwacza, słynną epopeję Dona Rosy, ale nie zabraknie też dwóch innych, równie ciekawych, opowieści. Cena okładkowa 192-stronicowego wydania wyniesie 69,99 zł.

Główną atrakcją piątego tomu dziesięcioczęściowej pełnej kolekcji dzieł Rosy są rozdziały VIII-XII Życia i czasów Sknerusa McKwacza, czyli komiksy pokazujące losy Sknerusa od gorączki złota w Klondike (Król Klondike) poprzez pierwszą wizytę w Kaczogrodzie (Najeźdźca z Kaczogrodu) kończąc na pierwszym spotkaniu miliardera z Donaldem i jego siostrzeńcami (tytułowy Najbogatszy kaczor świata). Ostatni rozdział cyklu mocno zazębia się z Wielką niedźwiedzicą Barksa, pierwszym komiksem z Sknerusem. W albumie zostaną przedrukowane także dwa komiksy niezwiązane z serią Skarbnica wiedzy, przygodowy komiks o Młodych Skautach, nie raz uznawany za jeden z najlepszych w karierze Rosy, oraz Najdłuższy skok, humorystyczna historia związana z igrzyskami w Lillehammer. Nie zabraknie też wielu ciekawych ilustracji, tekstów i dodatków, w tym drzewa genealogicznego z komentarzem Rosy - po raz pierwszy po polsku. 

Więcej informacji o publikacji Życia i czasów Sknerusa McKwacza w ramach kolekcji znajdziecie w osobnym tekście. Na łamach bloga jest też dostępny artykuł o całej serii, a także spis wszystkich 10 tomów. Warto dodać, że zaledwie tydzień po premierze Najbogatszego kaczora świata swoją premierę będzie miał kolejny tom kolekcji Barksa - Zagubieni w Andach pełen znakomitych historii z kaczkami.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

  1. Ojj tak - okładka piękna. Szkoda że okładkami Barksa nie są np jego obrazy :-)
    Ps. widziałem już ofertę sprzedaży tego tomu na olx!? https://www.olx.pl/oferta/przedpremierowo-wujek-sknerus-i-kaczor-donald-najbogatszy-kaczor-rosa-CID751-IDH7n5q.html

    OdpowiedzUsuń
  2. To z cenami źle działa - pierwsze 2 ofery mają inne (wyższe ceny) jak się wejdzie w linki

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar