Egmont wyda komiksowe "Muminki", Kurc "Buddy Longwaya" [Komiksy dla wszystkich]

Ostatni weekend obfitował w komiksowe wydarzenia, zarówno w formie online jak i w fizycznej. W trakcie nich pojawiło się parę ciekawych ogłoszeń dotyczących planów na przyszły rok.

Na cyfrowej wersji DwuTaktu odbyło się spotkanie z Tomaszem Kołodziejczakiem, redaktorem komiksowego działu Egmontu. Choć z powodu problemów technicznych spotkanie nie było dostępne, a także nie udało się zachować nagrania, to została udostępniona relacja. Najważniejsza informacja z niego płynąca jest zapowiedź komiksowych Muminków Tove Jansson. Do tej pory paski komiksowe z Muminkami nie miały szczęścia na polskim rynku, EneDueRabe wydało tylko jeden tom, a wydawnictwo Marginesy zapowiedziało publikację, choć nigdy nic nie wydało. Tym razem komiksy stworzone przez Tove Jansson na potrzeby brytyjskiej gazety Evening News zostaną zebrane w formie czterech tomów. Data premiery pierwszego z nich nie jest znana, ale prawdopodobnie pierwszy album trafi do sprzedaży na początku przyszłego roku.

Poza tym Tomasz Kołodziejczak przekazał wiele informacji dotyczących komiksów superbohaterskich. Wspomniał przy tym, że pismo Marvel Komiks nie było sukcesem (kto by się tego spodziewał), natomiast cały czas będą próbować w stronę komiksów superbohaterskich dla młodszych czytelników. Kolejną tego typu inicjatywą będzie oczywiście Superkw.... DC Ink.  Wiosną 2021 ukażą się Teen Titans: Raven i Under the Moon: A Catwoman Tale. Więcej zapowiedzi Egmontu pojawi się w ciągu kolejnych miesięcy roku.

Natomiast podczas Niech żyje Komiksowa Warszawa wydawnictwo Kurc zapowiedziało wydanie kolejnej frankofońskiej klasycznej serii w formie wydań zbiorczych. W przyszłym roku rozpocznie się publikacja po polsku serii Buddy Longway. Planowane jest wydanie 5 tomów, z których każdy będzie zbierał 4 oryginalne albumy oraz dodatki. Buddy Longway to western napisany i narysowany przez Deriba, autora kojarzonego w Polsce m.in. z serii Yakari, który opowiada o traperze żyjącym pod koniec XIX wieku na Dzikim Zachodzie i jego relacjach z Indianami.

Źródło ilustracji: materiały prasowe / Amazon

Komentarze

  1. No w końcu. Swoją drogą Egmont wydawał już Muminki. Czy ta nowa seria to będą jakieś dodatkowe komiksy ? Jeszcze Garfielda poproszę szybciej i odpuszczę wam część grzechów.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka