Arszen Lampen powraca w nowej historii Roty!

Po kilkunastu latach od ostatniego komiksowego występu powraca Arszen Lampen, znany też jako Czarny rycerz. Postać złodzieja dżentelmena została wymyślona przez Dona Rosę na potrzeby historii zatytułowanej Czarny rycerz, później pojawiła się w dwóch innych komiksach stworzonych przez amerykańskiego twórcę. Nawet po zakończeniu kariery rysowniczej przez Rosę inni scenarzyści i rysownicy komiksów Disneya nie garnęli się do wykorzystania postaci, ale teraz to się zmieniło.

W najnowszych wydaniach skandynawskich tygodników (oraz niemieckiego dwutygodnika), które już powoli trafiają do sprzedaży, pojawiła się całkiem nowa historia z udziałem Czarnego rycerza. Komiks, którego tytuł można przełożyć na Wiadomości od Czarnego rycerza, został stworzony przez Larsa Jensena oraz Marco Rotę. 10-stronicowa historia opowiada o kolejnej potyczce Donalda i Sknerusa ze złodziejem. Publikacja tej historii oznacza też, że obecnie Marco Roty, włoski mistrz komiksów Disneya, pracuje zarówno dla Egmontu jak i dla Panini.

Na ten moment nie wiadomo czy komiks pojawi się w Polsce, ale szanse na to są niewielkie, ponieważ w związku z dwumiesięcznym cyklem wydawniczym Kaczora Donalda, obecnie jedynie jeden na 8 numerów zachodnich pism jest przedrukowywany w Polsce. 

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont DK

Komentarze

  1. Bieda w tym naszym kraju, wszędzie się wszystko udaje, są tygodniki, a u nas nie, to samo jest z płytami, rozumiem, ze nośniki fizyczne zamierają i ludzie kupują mniej płyt......ale dlaczego na świecie sklepów płytowych pełno? W niemieckim Saturnie dział country jest wielkości całego działu muzycznego w Poznaniu.....Pozdrowienia dla pana Radka za kapitalną robotę

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela