Klasyczne baśnie Disneya 1-2 "101 dalmatyńczyków" i "Król lew" - przykładowe strony

W kwietniu Egmont wyda aż pięć albumów z komiksami Disneya. Poza Gigantem Poleca Extra będą to nowy tom kolekcji Rosy, pierwsze wydanie reedycji W.I.T.C.H. oraz dwa pierwsze albumy Klasycznych baśni Disneya - nowej serii zawierającej adaptacje klasycznych animacji. Dzięki uprzejmości wydawnictwa już dziś możemy zaprezentować przykładowe strony z komiksów z nowej linii, które do sprzedaży trafią 14 kwietnia.

Każdy tom Klasycznych baśni Disneya będzie liczył 64 strony, zostanie wydany w formacie B5 i w miękkiej oprawie, a cena okładkowa wyniesie 24,99 zł. Poza komiksem w każdym wydaniu znajdą się dodatkowe materiały. Pierwszym tomem serii będzie 101 dalmatyńczyków, w którym znajdzie się stworzona w połowie lat 90. komiksowa wersja animacji od Borneca i Bernada. Co warto podkreślić, komiks był już dwa razy wydany w Polsce, ale teraz pojawi się w odświeżonej wersji.


Równocześnie do sprzedaży trafi Król Lew, który będzie zawierał także doskonale znaną w Polsce adaptację komiksową filmu z 1994 roku stworzoną przez Weissa i Moore'a. Podobnie jak w przypadku poprzedniego tytułu, komiks pojawi się w odświeżonej wersji różniącej się m.in. kolorowanie i częściowo też kadrowaniem.

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na egmont.pl.

Źródło ilustracji: materialy prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela