Kaczogród Carla Barksa 12 "Na tropach jednorożca" - okładka i data premiery

Już 5 maja do sprzedaży trafi kolejny tom Kaczogród. Carl Barks. W dwunastym wydaniu pt. Na tropach jednorożca i inne historie z roku 1950 nie zabraknie wielu niezwykle ciekawych komiksów z kaczkami z najlepszego momentu w karierze Barksa. Album będzie liczył 248 stron, cena okładkowa pozostanie bez zmian na poziomie 69,99 zł, a przedsprzedaż na Egmont.pl już ruszyła.

Ciężko wskazać największą atrakcję tego wydania, ponieważ tom będzie zawierał aż osiem długich komiksów, z czego jeden bardziej legendarny od drugiego. Album otworzy tytułowa historia o poszukiwaniu mitycznego jednorożca, która doczekała się wielu nawiązań w historiach Rosy, ale to nic w porównaniu z Vacation Time (8. miejsce na topliście Inducks), najdłuższym komiksem napisanym i narysowanym przez Barksa opowiadającym o wakacjach Donalda i mającym silne, nadal aktualne, ekologiczne przesłanie. W tomie można znaleźć też jedną z najpoważniejszych historii z kaczkami - In Ancient Persia (11. miejsce na topliście), w której kaczki porywa zły naukowiec, który chce poznać sekret życia i śmierci. Poza tym nie zabraknie też równie dobrych opowieści o zaklętej klepsydrze, Sknerusie i gadającej papudze, cyrkowcach oraz świątecznych prezentach. A wszystko to okraszone doskonałymi rysunkami, gdzie coraz częściej można zauważyć postaci bez psich nosów. 

Pełne informacje o całej trzydziestotomowej kolekcji znajdziecie w tym tekście. Szczegółowa rozpiska komiksów znajdujących się w wydaniu jest dostępna tutaj. Natomiast zaledwie parę tygodni temu do sprzedaży trafiło Na dalekiej północy i inne historie z lat 1949-1950, czyli inny tom zawierający doskonałe komiksy Barksa, m.in. pierwszą historię z Fulą Zulą i zombim Bombiem. 


Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. coraz bardziej schematyczne te posty xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sumie to co można więcej napisać o zawartości niewydanego jeszcze tomu? xD

   Usuń
 2. To już będzie trzecia niebieska okładka. Mam nadzieję, że będzie się różnić odcieniem od dwóch pozostałych :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo podoba mi się okładka, wreszcie nawiązuje do komiksów w środku!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru