Komiksowe premiery - marzec 2021 - Usagi, Smerfy i Gigant

Marzec tym razem stoi pod wieloma znakami zapytań. Chyba po raz pierwszy od dawna pierwszego dnia miesiąca  nie wiadomo jakie komiksy pojawią się w zaplanowanych za kolejne tygodnie Kaczorze Donaldzie i Giganta. Jednak pewne podejrzenia można wysuwać. Marzec będzie jedynie przystawką przed bardzo, ale to bardzo disnejowskim kwietniem.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE

23 marca - Kaczor Donald 2021-02 - 9,99 zł
Do tej pory numery polskiego Kaczora Donalda pokrywały się z łotewskim Donald Daks. Jeżeli tym razem będzie tak samo, to marcowy numer pisma będzie odpowiednikiem 5. tegorocznego wydania skandynawskich tygodników, a w środku pojawią się m.in. komiksy Gattino, Petrossiego, Heymansa oraz Linoskoczek Barksa, pierwszy komiks ze wzmianką o Kaczogrodzie. Więcej informacji pojawi się w okolicach premiery. Przedsprzedaż jest dostępna na Egmont.pl.
30 marca - Gigant Poleca 229 - 15,99 zł
Na razie nie wiadomo jakie komiksy pojawią się w drugim w tym roku Gigancie. Patrząc jednak na late ubiegłe, największe szanse są na wydanie 542. tomu niemieckiego Giganta, w którym można znaleźć m.in. komiksy Cavazzano, Mottury czy Freccero. Potwierdzenie lub zaprzeczenie tej informacji pojawi się pewnie za parę dni.

KOMIKSY DISNEYA W USA
3 marca (premiera opóźniona) - Wizards of Mickey 2: The Dark Age - 16,00$ - POLECAMY!
Prawdziwa gratka dla polskich fanów czekających na drugą część Czarodziei i ich dziejów, serii fantasy o Mikim i przyjaciołach. Drugi tom wydania Yen Pressu zawiera nigdy wcześniej niewydaną ani po polsku, ani po angielsku drugą historię z czarodziejami.
16 marca -
Walt Disney's Uncle Scrooge Vol 05: Island in the Sky - 29,99 $
Dwudziesty opublikowany tom kolekcji Barksa od Fantagraphics będzie zawierać komiksy z Sknerusem w roli głównej z początku lat 60., w tym Island in the Sky, The Paul Bunyan Machine czy All at Sea. Nie zabraknie też krótszych historii z udziałem Diodaka.

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH
10 marca
- Lucky Luke 21: Góry Czarne - 24,99 zł - POLECAMY!
W klasycznym albumie autorstwa Morrisa i Goscinny'ego Lucky Luke ochrania ekspedycję naukową naukowej. Komiks niegdyś pojawił się po polsku, ale teraz w końcu zostanie wydany w dużym formacie. 
10 marca - Śledztwa Enoli Holmes 4: Zagadka wachlarza - 39,99 zł - POLECAMY!
Czwarty tom serii Sereny Blasco opartej na serii książek Nancy Springer przedstawi kolejną przygodę młodej detektyw będącej siostrą Sherlocka Holmesa. Recenzję dwóch pierwszych albumów znajdziecie na blogu.
10 marca
- Usagi Yojimbo: Saga 7 - 89,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
Kolejny tom legendarnej serii Stana Sakai o króliku-roninie, która wielokrotnie zdobywała najwyższe komiksowe nagrody. 600-stronicowe tomiszcze będzie zawierało albumy Zdrajcy ziemi, Miasto zwane piekłem i Czerwony Skorpion wydane parę lat temu przez Egmont w formie osobnych wydań. Komiks jest przeznaczony dla ciut starszych odbiorców.
15 marca (premiera opóźniona) - Legenda Korry: Wojna o wszystko 2 - 49,80 zł
Drugi tom komiksowej kontynuacji popularnego serialu animowanego Nickelodeona. Historia została napisana przez Michael Dante DiMartino, współtwórcę kreskówki, a rysunki stworzyła Irene Koh.
17 marca- Amulet 7: Płomień - 59,90 zł
Siódmy tom serii SF przeznaczonej dla czytelników w każdym wieku.
24 marca - Fibi i jednorożec 5: Pod znakiem jednorożca - 39,99 zł
Wydanie dostarczy kolejną sporą dawkę pasków komiksowych o przygodach małej dziewczynki i jej magicznej przyjaciółki, które oryginalnie zostały wydane na przełomie 2013 i 2014 roku. Seria Dany Simpson podbiła serca wielu nie tylko młodych czytelniczek na całym świecie.
24 marca - Kajko i Kokosz: W krainie Borostraszaków - 24,99 zł
Śląska edycja albumu W krainie Borostworów z serii Janusza Christy o dzielnych wojach. Przekładu legendarnego komiksu na śląski dokonał Grzegorz Buchalik.
24 marca
- Smerfy i świat emocji 1: Smerf, który bał się ciemności - 19,99 zł
24 marca - Smerfy i świat emocji 2: Smerf, który był niezdarny - 19,99 zł
Smerfy i świat emocji
to wyjątkowy komiks pomagający najmłodszym czytelnikom przełamywać wszelkiego rodzaju lęki i problemy. Każdy album poza historią komiksową zawiera też rady dla rodziców. Serię napisali Falzar i Thierry Culliford, natomiast autorem rysunków jest Antonello Dalena, włoski autor komiksów znany m.in. z Ernesta i Rebeki czy historii z kaczkami i myszami.

Plus: w marcu w końcu nakładem wydawnictwa Mandioca pojawi się komiks Zakazany port stworzony przez Turconiego i Radice. Marynistyczna historia przeznaczona dla starszych czytelników została stworzonya przez duet odpowiedzialny za wiele doskonałych historii Disneya, w tym Wyspę skarbów. Obecnie komiks jest dostępny w przedsprzedaży, w której można dostać dodatkowe gratisy.

Jeżeli kojarzycie, że w marcu zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a nie został on wymieniony - napiszcie o nim w komentarzu.
Polskie komiksy kupicie m.in. w gildia.pl, aros.pl, livro.pl , taniaksiazka.pl czy inbook.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), bookdepository.com (wydania zbiorcze). 
 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont, Dark Horse, Yen Press, Kurc i Kutlura Gniewu

Komentarze

 1. Co do KD- w tym roku pismo wychodzi jako dwumiesięcznik więc- skoro w Norwegii wyjdą 52 numery ,,Donald Ducka’’, to co ósmy numer naszego KD powinien być odpowiednikiem norweskiej edycji. Ponieważ 6 jest niepodzielne przez 52, ale 48 już tak- a najczęściej ostatnie numery nie są przedrukowywane- to można założyć, że drugi numer KD będzie odpowiednikiem 9. Wydania skandynawskich tygodników. A to, że ,,Donalds Daks'' zawiera komiksy z 5. numeru skandynawskich tygodników nic nie oznacza, ponieważ wcześniej łotewskie pismo było kopią 1:1 polskiego KD, a nie na odwrót.
  Co do Giganta- tylko raz od kiedy Giganty wychodzą jako dwumiesięcznik- w 2020- drugi LTB był odpowiednikiem drugiego Giganta, ale to wynikało z publikacji Donald Quest. Więc- na razie nic nie wiadomo oprócz dat, to będzie ciekawy miesiąc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W poprzednim roku "Donald Daks" ukazywał się jako miesięcznik, a KD był wydawany co 5-6 tygodni. Mimo tego wszystkie numery łotewskiego wydania były odpowiednikami numerów wydanych w Polsce. W tym roku może być tak, ale nie musi.
   Poza tym twoja teoria jest oparta na złym założeniu. KD 1/2021 to numer 49/2020 zagranicą, jeżeli dodamy do niego 8 to wychodzi nam.... 5/2021.

   Usuń
  2. No właśnie w zeszłym roku łotewski DD wychodził jako dwumiesięcznik, tylko niektóre jego numery wychodziły wcześniej niż w Polsce, np. ichniejszy numer 4 tam ukazał się w sierpniu a u nas jako nr. 8 we wrześniu, ale i tak to chyba jedyny przykład, po prostu jeden numer wychodził nieco wcześniej niż u nas, a wszystkie inne później albo w podobnym okresie. Poza tym łotewskie pismo wraz z innymi z naszego regionu ukazywało się w koprodukcji aż do 2018, kiedy przestał ukazywać się czeski KD, i wtedy łotewski magazyn został jedynym pismem opartym na polskim, a polskie było już oparte 1:1 na norweskim, więc był taki double. Ale chyba faktycznie ten numer drugi będzie odpowiednikiem piątego, po prostu na Łotwie zobaczyli że polski Egmont (bo chyba te wydawnictwa nie są aż tak zatomizowane żeby jedno nie wiedziało co drugie wydaje?) dał KD oparte na numerze 5/2021, który miał wyjść 18 lutego ale opóźnił się o miesiąc. I po prostu tam wyszedł miesiąc wcześniej, jakoś w lutym, czyli w mniej więcej tym samym czasie, w którym miał być w Polsce.
   Ogólnie zagmatwane to wszystko, ale brak informacji o najnowszym KD pokazuje totalne olewanie pisma w Egmoncie, pewnie wrzucą na stronę okładkę jakoś 22 o 23 i dadzą pięć prezentów z niesprzedanych numerów. Słabe to wszystko...

   Usuń
 2. Fajnie by było gdyby gigant był wydany jak LTB542 według mnie wtedy byłby to wychodzący ponad średnią przyjemny tomik

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. LTB 542 wygląda bardzo fajnie - pierwszy raz kupiłem prenumeratę, więc to byłby dobry start :D

   Usuń
  2. Tak i to nie tylko fajna okładka ale też ciekawy skład z conajmniej jedną 'bombą' przynajmniej dla mnie mianowicie - amfora charybdisa, co do prenumeraty to dobry wybór, masz taniej a na dodatek jak dobry dzień to i przed premierą mogą dać :D
   ExED

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru