Kaczor Donald 2021-02 - skład i okładka - Vicar, Heymans i Rodriques

Po wielu tygodniach oczekiwań na Egmont.pl została udostępniona zapowiedź drugiego tegorocznego Kaczora Donalda, który trafi do sprzedaży już w przyszłym tygodniu, 23 marca. W środku nowego, 1013. w historii wydania dwumiesięcznika pojawi się kilka ciekawych historyjek, w tym nigdy wcześniej niewydana po polsku klasyczna opowieść.
Numer w dużej części będzie przedrukiem trzeciego tegorocznego wydania skandynawskich tygodników

Po raz kolejny prawdopodobnie największą atrakcją wydania będzie klasyczny komiks Vicara z końca lat 80., w którym Sknerus i Donald muszą zmierzyć się z Magiką. W tym okresie Vicar rysował już bardzo podobnie jak w najsłynniejszych w Polsce historiach z lat 90., więc dla części czytelników publikacja może być doskonałym powrotem w przeszłość.

Cała reszta numeru jest natomiast znacznie bardziej nowoczesna. Fani twórczości Rodriquesa, hiszpańskiego twórcy, który ostatnio często tworzy komiksy wybijające się na tle 4-rzędowych klasycznych historii, na pewno będą zadowoleni, ponieważ tym razem pojawią się aż dwie narysowane przez niego opowieści. Nie zabraknie też różnorodności, ponieważ obok okładkowej historii o Hyziu, Dyziu i Zyziu oraz opowieści o Donaldzie, pojawią się też dwa komiksy z Kizią, Mizią i Fizią w rolach głównych. Na deser: holenderska historia narysowana przez Heymansa.

Dodatkiem do numeru będzie megafon śmiechu, a kolejne wydanie trafi do sprzedaży 21 maja. Warto też pamiętać, że jeszcze w tym miesiącu do sprzedaży trafi też nowy tom Giganta Poleca.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

  1. Może i skład nie jest wybitny ale zawsze przyjemnie się czyta kacze przygody :) szczególnie czekam na komiks Vicara.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - zapowiedź - słynny komiks Castiego!