Ogłoszono tytuł 39. albumu "Asteriksa" [Komiksy dla wszystkich]

Dzisiaj udostępniono tytuł 39. album Asteriksa, który 21 października trafi do francuskich, a także i polskich księgarń. Komiks będzie nosić oryginalnie tytuł Astérix et le Griffon, a po polsku Asteriks i Gryf. Na razie jednak nie zostały podane jakiegokolwiek szczegółowe informacje dotyczące fabuły przygody, udostępniono jedynie nową grafikę, która może lekko sugerować kierunek podróży dzielnych Galów.

Pierwsze informacje o wydaniu zostały podane kilka miesięcy temu. Za stworzenie komiksu będzie odpowiedzialny ponownie duet Jean Yves-Ferri i Didier Conrad, a we Francji ukaże się on w wyjątkowym nakładzie 5 milionów egzemplarzy. Natomiast w ciągu 60 lat istnienia serii na całym świecie sprzedało się ponad 385 milionów egzemplarzy w ponad 100 językach.

Ferri zdradził parę szczegółów odnośnie inspiracji, które wpłynęły na nową przygodę Asteriksa. Stwierdził, że pomysł na album zaczął się od rzeźby przedstawiającej Tarasque, przerażające zwierzę z celtyckich legend. Dodał także, że Galowie wyruszą na epicką misję pełną przeszkód. Duet twórców odniósł się także do śmierci Uderzo w poprzednim roku - podkreślają zaufanie, którym Albert ich obdarzył. Obiecywali, że będą szanować wartości postaci, które stworzył wraz z René Goscinnym. Pod jego nieobecność będą nadal kontynuować misję i liczą, że nowy album zachwyci czytelników.

Źródło ilustracji: asterix.com

Komentarze

  1. Informacyjnie: ujawniono okładkę ,,Agentów i detektywów''. Będzie LTB Crime.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela