Egmont w maju: Muminki, Lucky Luke, Smerfy i nowe serie [Komiksy dla wszystkich]

Na maj Egmont przygotował kolejne ciekawe komiksowe zapowiedzi. 5 maja do sprzedaży trafi nowy tom kolekcji Barksa, w którym pojawi się od groma długich przygodowych opowieści z Kaczorem Donaldem i Sknerusem, ale jest to tylko jeden z wielu interesujących tytułów.

Na początku maja zadebiutuje drugi tom zbiorczego wydania komiksowych Muminków. W 244-stroniowym wydaniu pojawi się kolejne 10 historii rozgrywających się w dolinie Muminków opublikowanych na łamach brytyjskiej prasy, a stworzonych przez Tove Jansson. Podobnie jak ostatnio wydany pierwszy tom, publikacja zostanie wydrukowana w formacie A4, a cena okładkowa wyniesie 99,99 zł.

Również 5 maja do sprzedaży trafi dziesiąty album Smerfów - Zupa ze Smerfów. Jest to ostatni album serii o niebieskich stworkach, który w całości został stworzony przed powstaniem słynnej animowanej serii. Za napisanie i narysowanie albumu odpowiedzialni byli Peyo, twórca serii, i Yvan Delporte. Tom wcześniej został opublikowany przez Egmont w 1998 roku, a teraz po wielu latach zostanie wznowiony w ramach nowej reedycji.

W maju po dłuższej przerwie powróci także seria Kasia i jej kot, których recenzję dwóch pierwszych tomów znajdziecie na blogu. W trzecim tomie gagowej serii rysowanej przez Yrgane Ramon pojawią się historie z albumów 7-9, które ledwie co zostały wydane we Francji. Łącznie w wydaniu będzie można znaleźć prawie 150 stron pełnej humoru opowieści o dziewczynce i jej kocie.

Egmont nie zapomina także o Lucky Luke'u w maju dostarczając niewydany nigdy wcześniej w Polsce album. 64. tom serii Lucky Luke - Belle Star został stworzony przez Morrisa i Xaviera Fauche w 1995 roku i jest jednym z niewielu historii o samotnym kowboju narysowanym przez autora serii, który nadal nie został wydany w Polsce. Już wkrótce polscy czytelnicy poznają historię o jednej z najsławniejszych kobiet Dzikiego Zachodu – Belle Starr z rancza Younger’s Bend

Natomiast 19 maja pojawią się pierwsze albumy dwóch nowych serii przeznaczonych z myślą o szerokim gronie czytelników. Pierwszą z nich są Mali Bogowie - Piorun do drapania, czyli gagowa seria opowiadająca o młodych istotach mitycznych, którzy chcieliby się znaleźć w greckim panteonie bóstw. Za serię, w której poza komiksami znajdują się też popularnonaukowe opowieści o mitologii greckiej, odpowiedzialni są Christophe Cazenove, znany m.in. z serii Sisters, i Philippe Larbier. Pierwszy 48-stronicowy album zostanie wydany w formacie A4 i cenie okładkowej 24,99 zł.

Jednak chyba bardziej intrygującym tytułem są Światła północy - W dolinie trolli. Jest to skandynawska seria komiksowa stworzona przez Malin Falch, która opowiada o bohaterce przeżywającej przygody w świecie pełnym potworów, wikingów i walki o dobro. Nie brak tutaj nawiązań do skandynawskich mitów, legend i baśni. Obecnie seria składa się z trzech tomów. Pierwszy tom będzie kosztować 39,99 zł, zostanie wydany w twardej oprawie, w formacie A5 i będzie liczył 168 stron.

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na egmont.pl. Na maj zapowiedziano także m.in. kolejne albumy z linii DC 13+ czy komiks z uniwersum Star Treka.

Źródło ilustracji: materialy prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. A cena okładkowa Muminków to nie jest czasem 99,99?

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiadomo coś o nowym gigancie? Już za 20 dni premiera, a dalej nic nie wiadomo...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Radek pisał że prawdopodobnie będzie w Polsce wydany gigant na podstawie LTB542

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru