Ostatnia prosta "Kaczogrodu Carla Barksa"!

Już jutro swoją oficjalną premierę będzie miał nowy tom serii Kaczogród. Carl Barks - W krainie kangurów, a powoli już pojawia się w księgarniach. Jest to 20. wydany w Polsce tom kolekcji, a także ostatnie wydanie zbierające komiksy z początku kariery Barksa. Obecnie w sprzedaży znajduje się już 20 tomów będących jednocześnie 20 najstarszymi chronologicznie tomami kolekcji, czyli polski czytelnik może już przeczytać komiksy Barksa od początku kariery do początku 1960 roku.

Do wydania pozostało już tylko 10 tomów, które będą zawierać komiksy od 1960 roku do końca kariery. Wśród nich 8 tomów będzie się składać z historii napisanych i narysowanych przez Barksa, natomiast 2 ostatnie wydania będą się skupiać się na komiksach napisanych przez Barksa, ale narysowanych przez innych autorów, głównie przez Jippesa. W środku nie zabraknie oczywiście wielu ciekawych historii, w tym wszystkich opowieści Barksa z Magiką de Czar, która dopiero zadebiutowała w latach 60.

Pierwszy tom ostatniej dziesiątki kolekcji, czyli Pies Wiskerwillów i inne historie z roku 1960, pojawi się najpewniej w sierpniu tego roku, a przynajmniej taka informacja widnieje w najnowszym wydaniu. W środku wydania poza solidną dawką opowieści o Donaldzie i Sknerusie, znajdziecie też wiele historii z Diodakiem w roli głównej. Szczególnie warto zwrócić uwagę na tytułowy komiks, w którym bohaterowie udają się do Szkocji, oraz na przygodową opowieść Island in the Sky.

Lista wszystkich tomów kolekcji:

Serię kupicie m.in. na Egmont.pl i w innych dobrych księgarniach.

Źródło ilustracji: materiały własne

Komentarze

 1. Jeszcze 8 tomów i będę na bieżąco. Dzięki za tą legendę. Wzoruję się na niej przy zakupie kolejnych wydań.

  OdpowiedzUsuń
 2. Do mnie dotarł już wczoraj :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja już mam od poniedziałku ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja nie czytam. Mnie przeraża cena…

  OdpowiedzUsuń
 5. Biorąc pod uwagę dostępne zniżki, to cena pojedynczego tomu Kaczogrodu to mniej-więcej cena 3 MegaGiga. To już tylko kwestia decyzji, na co te pieniądze przeznaczyć

  OdpowiedzUsuń
 6. W pierścieniu mumii pojawił się pierwszy komiks Barksa - złoto piratów. W nim z kolei pojawił się Czarny Piotruś. Czy to również było jego pierwsze pojawienie się na scenie komiksowej? Czy był wykorzystywany już wcześniej?

  Swoją drogą fajna byłaby taka seria edukacyjno-historyczna z bohaterami komiksów - np. Czarny Piotruś, Elemele, Goguś, Daisy i inni. Trochę historii o bohaterach, ciekawostek i najlepszych komiksów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Złoto piratów" pochodzi z 1942 r., natomiast Piotruś pojawiał się w paskach gazetowych Floyda Gottfredsona z Myszką Miki już od roku 1930 i historii "Mickey Mouse in Death Valley".

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka