Kaczogród Carla Barksa 20 (4) "W krainie kangurów" - dziś premiera

Pożegnanie z najstarszymi komiksami. Dziś do sprzedaży trafił Kaczogród. Carl Barks - W krainie kangurów i inne historie z lat 1946-1947 i jest to jednocześnie ostatni tom kolekcji prezentujący historie Barksa z lat 40. Ogólnie w sprzedaży w tym momencie znajduje się 20 najstarszych chronologicznie tomów kolekcji, o czym więcej pisaliśmy wczoraj, a do wydania zostały jedynie komiksy z lat 60. i późniejsze. Najnowsze 232-stronicowe wydanie kupicie m.in. na Egmont.pl

Trzeba jednak przyznać, że jest to niezwykle ciekawy tom pod tym względem, że to właśnie w 1947 roku Barks zaczął regularnie tworzyć przygodowe opowieści na podobnym poziomie jak przez resztę kariery. W tym tomie znajdują się cztery - tytułowy komiks o podróży kaczorów do Australii, Maharadżę Donalda, przedrukowanego w Polsce po prawie trzech dekadach, rozgrywającą się w Ameryce Środkowej opowieść W krainie wulkanów i historię o grasującym na Karaibach duchu, Duch z jasikini. Dodatkowo  tomie jest także solidna porcja ten-pagerów, w tym jeden niewydany wcześniej w Polsce, i jeden z najdziwniejszych komiksów Barksa, Kacza bomba atomowa.  

Przykładowe strony z publikacji są dostępne tutaj. Kolejny tom kolekcji pojawi się najpewniej w sierpniu i będzie to Pies Wiskerwillów i inne historie z roku 1960.  W tomie będzie można znaleźć sporo historii z Diodakiem, jednak szczególnie warto zwrócić uwagę na tytułowy komiks, w którym bohaterowie udają się do Szkocji, oraz na przygodową opowieść Island in the Sky.


XX TOM - W krainie kangurów i inne historie z lat 1946-1947
Liczba stron: 232, Stron komiksów: 220 (w tym 101 premierowe)

 • Dodatki:
 • Ludzie w zwierzęcej skórze - 3 strony - artykuł
 • Kto jest kim w Kaczogrodzie: Profesorowie - 2 strony - artykuł
 • Groza z groty - obraz 
 

  Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Mam od poniedziałku już na regale, 20 tomów ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja niestety nie mam… za drogie

   Usuń
  2. Co poradzisz. Takie czasy, takie życie. To już nie życie i czasy Sknerusa. Wszystko drogie.

   Usuń
 2. W tym tygodniu w Empiku jest -20% na zakupy w aplikacji dla osób, które nie miały jeszcze apki i -10% dla pozostałych. Cena Empiku online to 59 zl minus 20% daje nam 47,20 zł! Możliwość bezpłatnego odbioru w salonie. Bardzo dobra oferta z małym haczykiem - łączna kwota zamówienia musi wynieść min. 100 zł i sprzedawcą musi być sam Empik (Empik sprzedaje też towary innych firm - oni się nie wliczają do promocji). Ja skorzystałem. Polecam!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela