Kolejne zbiorcze wydania "Czarodziejek W.I.T.C.H." i... NOWE HISTORIE?

We wczoraj opublikowanym katalogu Egmontu pojawiły się informacje odnośnie tego, kiedy można się spodziewać kolejnych tomów Czarodziejek W.I.T.C.H. na polskim rynku. To że pojawią się dwa tomy prezentujące kolejne komiksy o magicznych dziewczynach, raczej każdy mógł się spodziewać, ale czym jest zapowiedziany na listopad tajemniczy tom z nowymi historiami?

Najpierw jednak omówmy standardowe wydania. Warto przypomnieć, że w czerwcu tego roku wyjdzie dziewiąty tom Czarodziejek, w którym znajdą się historie z pierwsza połowa piątej sagi, czyli Magicznej księgi. Druga połowa tej sagi znajdzie się w dziesiątym tomie, który został zapowiedziany na sierpień. Będzie to kolejne niestandardowe grube wydanie, w którym prawdopodobnie pojawi się siedem kolejnych komiksów o czarodziejkach, które zostały wydane na przełomie 2007 i 2008 roku w Polsce. Tom będzie rozpoczynać komiks Wyspa wspomnień, a zamknie go prawdopodobnie historia Rozstania i powroty. Fani historii z kaczkami powinni zwrócić uwagę, że duży wpływ na komiksy z tego okresu miała Teresa Radice.

Natomiast w listopadzie ma zostać opublikowany jedenasty tom, w którym pojawią się historie otwierające szóstą sagę o Will i jej przyjaciółkach, czyli Ragorlang. Bazując na okładce, można się spodziewać, że w tym tomie pojawi się sześć historii, czyli na początku wydania powinna się znaleźć opowieść Krzyk, natomiast wydanie powinien zamknąć komiks Poza granicami. I tu kolejna ciekawostka dla fanów kaczych historii i nie tylko - jest to jedyny regularny komiks z czarodziejkami, który stworzył duet Radice i Turconi.

W listopadzie ma się pojawić też tajemniczy tom Czarodziejki W.I.T.C.H. – Nowe historie z nowymi, niepublikowanymi jeszcze w Polsce historiami. I teraz pytanie - o co chodzi? Albo mają to być po prostu niewydane wcześniej komiksy z końca serii, ze względu na zmianę pisma w 2013 roku z miesięcznika na dwumiesięcznik pominięto siedem historii. Ale czy wówczas byłoby to wydawane teraz i to razem ze zwykłym tomem reedycji? Czy może po prostu Egmont trochę zbyt szybko poinformował, że są tworzone całkowicie nowe opowieści o W.I.T.C.H.? Na pewno tego dowiemy się w ciągu najbliższych miesięcy. 

Łącznie seria o Will, Irmie, Taranee, Cornelii oraz Hay Lin składa się z 139 komiksów oryginalnie wydanych pomiędzy 2001 a 2012 rokiem. Przy cyklu stworzonym przez Elisabettę Gnome na zlecenie Disney Publishing Worldwide, który stał się bestsellerem na całym świecie, pracowało wiele twórców znanych z kaczych i mysich komiksów m.in. Francesco Artibani, Teresa Radice, Bruno Enna, Gianluca Paniello, Graziano Barbaro, Paolo Campinoti i Giada Perissinotto

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

30 lat "Kaczora Donalda": Miszmasz (2019-2024)