Gigant Poleca 244 "Amazońska pułapka" - dziś premiera - Cavazzano, Gervasio i Ziche

Rzadko kiedy jakikolwiek Gigant Poleca tak się wyróżnia okładką jak najnowsze wydanie. Jednak 244. tom - Amazońska pułapka, to nie tylko ciekawa okładka, ale kolejna porcja niezwykle interesujących komiksów z kaczkami i myszami przygotowanych przez najlepszych twórców. Komiks jest też dostępny na Egmont.pl.
Wydanie jest kopią lutowego wydania niemieckiego Lustiges Taschenbuch

Najciekawiej wyglądającymi się punktami wydania są dwie najdłuższe opowieści, diametralnie od siebie różne. Na początku tomu znajdziecie  komiksu Silvy Ziche, mistrzyni komediowych komiksów Disneya, którego głównymi bohaterami są Magika de Czar i Kaczencja. Natomiast w środku został przedrukowany zdecydowanie poważniejszy w swoim tonie komiks o Superkwęku, jest to kolejna opowieść o kaczym mścicielu o Marca Gervasia, który od wielu lat tworzy opowieści o Kwantomasie, a od pewnego czasu także zaczął być głównym scenarzystą komiksów o Superkwęku. W tej historii pojawia się kilka dość znanych wrogów kaczego mściciela.

Jednak także wśród krótszych opowieści widać kilka interesujących historii. Wśród nich znajdują się rozpoczynająca tom historia o Młodych Skautach narysowana przez Giorgio Cavazzano, oby  równie dobra jak okładka tomu. Natomiast tom zamyka komediowy komiks Facciniego o Dziobasie, a od lat wiadomo, że Dziobas i Faccini to duet, który praktycznie zawsze się sprawdza. Tak naprawdę jedynym słabiej wyglądającym elementem tomu są mysie historie, choć we włoskim Topolino wychodzi wiele ciekawych opowieści z Myszogrodu, to przynajmniej w tym Gigancie ich nie ma.

Cały czas jest dostępna prenumerata Giganta, także w wersji z plecakiem. Kolejny tom serii pojawi się na początku czerwca i być może nie wygląda aż interesująco, to otworzy go okładka z Donaldem i Superkwękiem.  Warto dodać, że ledwie wczoraj do sprzedaży trafił nowy Gigant Poleca Extra, natomiast na przyszły tydzień jest planowana premiera nowego Kaczogrodu Barksa.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Do mnie już w tamtym tygodniu przyszła prenumerata

  OdpowiedzUsuń
 2. Jutro 23 światowy dzien książki, jakieś promki będą ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Naprawdę fajny komiks!!! Polecam!!! Ciekawa jest pierwsza jest pierwsza historia „Nie ma jak w dżungli”.

  OdpowiedzUsuń
 4. Najlepszy komiks numeru to zdecydowanie Superkwek w więzieniu. Ktoś kto tworzy o Kwantomasie ma pojęcie o tym jak zrobić dobra historie. I nie zgodzę sie co do mysich historii, ze sa „słabiej wyglądające” - komiks o Mikserze- był całkiem niezły.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru