Myszka Miki "Miki i tysiąc Czarnych Piotrusiów" - dziś premiera

Dziś do sprzedaży trafił album Miki i tysiąc Czarnych Piotrusiów. Za rozgrywający się w średniowieczu komiks odpowiadali Jean-Luc Cornette (pisarz i autor scenariuszy) i Thierry Martin (rysownik Roman de Renart czy Myrmidona). 80-stronicowy album został wydany w cenie okładkowej 49,99 zł i w formacie A4, i jest dostępny chociażby na Egmont.pl. Na blogu znajdziecie też przykładowe strony z publikacji.

Głównym bohaterem albumu jest Miki, który prowadzi spokojne życie, aż do momentu, gdy Piotruś dowiaduje się, że mieszkający w okolicy smok strzeże wielkiego skarbu. Wówczas łotr postanawia skorzystać z multiplikującej mikstury czarodzieja Clodomira, by zdobyć bogactwa, jednak sprowadza on niebezpieczeństwo na całą krainę.

Na razie nie wiadomo, kiedy nakładem Egmontu pojawi się kolejny album z Mikim, ale zostało potwierdzone, że będzie nim tom Terror Island, który stworzył Alexis Nesme znany z Horrifiklandu. Warto jednak pamiętać, że wkrótce pojawi się też wiele innych ciekawych tytułów od komiksowego działu Egmontu. Jeszcze w tym miesiącu będzie miał premierę nowy tom kolekcji Barksa, natomiast w czerwcu pojawi się album Niezwykłe losy Sknerusa McKwacza.


 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela