Casty powraca jako autor scenariuszy!

Od jakiegoś czasu Casty, jeden z najlepszych, jeżeli nie najlepszy, twórca ostatnich dwóch dekad, zajmował się głównie rysowaniem do scenariuszy innych autorów.  Wydany także w Polsce cykl o Fantomenie, (To ja, Fantomen i Czerń i biel) tworzony wraz z Marco Nuccim został niezwykle ciepło przyjęty przez czytelników i będzie kontynuowany. 

Jednak w ostatnio wydanym we Włoszech Topolino 3515, pojawił się pierwszy od paru lat komiks, w którym włoski autor zajmuje się zarówno scenariuszem, jak i rysunkami. Powraca w nim także jedna z najciekawszych postaci, które Casty stworzył - Wit Podwójny (znany z m.in. wydanego w Polsce Podwójnego figla). Topolino e l'ipotetico Doppioscherzo łączy najwyższy poziom fabuł Castiego z najwyższym w jego karierze poziomem rysunków - efekt jest do przewidzenia - mamy do czynienia z jednym z najlepszych komiksów tego roku. 

Liczymy na to, że w najbliższym czasie komiks pojawi się w Gigancie lub innym polskim wydaniu, a także zastanawiamy się, co będzie dalej. Być może wkrótce Casty stworzy jakiś długi komiks, może nawet trzecią część cyklu niewydanego do tej pory w Polsce cyklu z Protonikiem.

Współpraca: Michał Jędryka

Źródło ilustracji: Disney Publishing Worldwide

Komentarze

  1. Wczoraj przeczytane - bardzo dobry, może nie mój ulubiony od Casty'ego ale i tak świetny, rewelacyjne rysunki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Casty jest średnim rysownikiem, lepiej idzie mu pisanie scenariuszy

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru