Komiksowe premiery - kwiecień 2023 - klasyczny Barks, Giganty i średniowieczny Miki

W kwietniu na półki księgarń znowu trafi kolejna porcja komiksów Disneya, pośród nich po raz kolejny nie zabraknie disnejowskiej mangi, ale będą oczywiście wśród nich także ciekawe komiksy z kaczkami i myszami.

KOMIKSY DISNEYA W POLSCE

 • 5 kwietnia -  Kaczor Donald 2023-03 - 12,99 zł
  Na ten moment nie są znane jakiekolwiek informacje o trzecim tegorocznym numerze Kaczora Donalda. Warto ponownie przypomnieć, że w tym roku pismo jest wydawane co półtora miesiąca, a łącznie pojawi się osiem wydań. 
 • 12 kwietnia - Myszka Miki: Miki i tysiąc Czarnych Piotrusiów - 49,99 zł - POLECAMY!
  Kolejny album o Mikim wydany w Polsce to opowieść rozgrywająca się w średniowieczu, którą stworzyli Jean-Luc Cornette (pisarz i autor scenariuszy) i Thierry Martin (rysownik Roman de Renart czy Myrmidona). W niej bohaterowie będą musieli walczyć w turnieju rycerskim, uciekać przed smokiem, a przede wszystkim stawić czoło armii Czarnych Piotrusiów. Przykładowe strony znajdziecie tu, a komiks można zamówić z Egmont.pl.
 • 18 kwietnia - Gigant Poleca Extra 2023-03: Agenci i detektywi V: Wujek chrzestny - 21,99 zł - POLECAMY!
  Kolejny tom kryminalnej serii z kaczkami i myszami będzie zawierał solidną porcję komiksów, wśród nich pojawią się m.in. dwie historie o KAWA, kolejny komiks z Komisarzem Mikletem czy nowa historia z ADiOS. W tym wydaniu wyjątkowo nie będzie wielu długich historii, ale pojawi się należące do serii Mickey Mystery The Disappearance Of Hyden Zeeke. Pełne informacji o zawartości tomu są dostępne tu, a komiks w przedsprzedaży jest dostępny na Egmont.pl.   
 • 19 kwietnia - Gigant Poleca 244: Amazońska pułapka - 17,99 zł - POLECAMY!
  Kwietniowy Gigant jest wypełniony doskonałymi komiksami, wśród komiksów w tomie znajdą się Brigitta, Amelia e l'alleanza disastrosa, komediowa historia o Magice i Kaczencji od Ziche, Paperinik, i giorni del disonore, nowy komiks o Superkwęku napisany przez Gervasio czy Kids Against the Jungle, historia o młodych Skautach z rysunkami Cavazzano. Cały skład tomu znajdziecie tu, a komiks w przedsprzedaży jest dostępny na Egmont.pl. Nadal dostępna jest też roczna prenumerata serii
 • 26 kwietnia - Kaczogród. Carl Barks 20 (4): W krainie kangurów i inne historie z lat 1946-1947 - 89,99 zł - SZCZEGÓLNIE POLECAMY!
  Kolejny tom zbierający najstarsze komiksy Carla Barksa. Wśród nich cztery długie, w tym tytułowy komiks o podróży kaczorów do Australii, przedrukowany w Polsce po prawie trzech dekadach Maharadża Donald, rozgrywającą się w Ameryce Środkowej Volcano Valley i historię o grasującym na Karaibach duchu, The Ghost of the Grotto. Dodatkowo pojawi się solidna porcja ten-pagerów, i jeden z najdziwniejszych komiksów Barksa, Donald Duck's Atom Bomb. Więcej informacji o publikacji znajdziecie m.in. tu, a tom jest dostępny w przedsprzedaży na Egmont.pl
 • 26 kwietnia - Samuraj i Stich 2 - 32,99 zł
  Nawiązująca do marki Lilo i Stich manga Hiroto Wady opowiada o przygodach Sticha w alternatywnym uniwersum, gdzie kosmiczny stwór nie trafił na Hawaje, lecz do średniowiecznej Japonii. Łącznie tytuł będzie się składał z trzech tomów. Tom kupicie m.in. na Egmont.pl.

KOMIKSY DISNEYA W USA

 • 5 kwietnia - Disney Villans: Scar #1 - 3,99 $
  Pierwszy zeszyt komiksu o Skazie znanym z Króla Lwa od Dynamite Comics, który stworzą Chuck Brown i Trevor Fraley.
 • 12 kwietnia - Walt Disney's Silly Symphonies 1932-1935 - 39,99 $ - POLECAMY!
  Zbiór pasków gazetowych z serii Silly Symphonies z lat 1932-1935, głównie składających się z opowieści o Żeliborze Żuku oraz o Donaldzie. 192-stronicowy tom powinien przypominać wcześniejsze wydanie cyklu, które zostało opublikowane w 2016 roku przez IDW
 • 19 kwietnia Darkwing Duck #4 - 3,99 $
  Nową serię opowiadającą o Drake'u Mallardzie, obywatelu St. Cannard, który nocą zamienia się w Agenta Kupera, bohatera broniącego miasta, tworzą Amanda Deibert i Carlo Lauro. 
 • 19 kwietnia - Gargoyles #5 - 3,99 $
  Za serię kontynuującą opowieść o
  przygodach grupy gargulców znanych z klasycznej animacji odpowiadają Greg Weisman, twórca serialu, oraz George Kambadais. 

KOMIKSY DLA WSZYSTKICH

 • 3 kwietnia - Nieustraszeni łowcy skarbów 2 - 15,00 zł
 • 12 kwietnia - Cedryk 3: Ciasto niespodzianka - 34,99 zł
 • 12 kwietnia - Emma i Wioletta 5: Za krótke lato - 34,99 zł - POLECAMY!
 • 12 kwietnia - Frnck 5: Ludożercy - 34,99 zł
 • 12 kwietnia - Garfield: Tłusty koci trójpak 14 - 99,99 zł - POLECAMY!
 • 12 kwietnia -Komiksy paragrafowe:Bocian Lucek - 49,99 zł
 • 12 kwietnia -Komiksy paragrafowe: Kotki i smoki: Smocze kwiaty - 49,99 zł
 • 12 kwietnia - Louca 5: Feniksy - 34,99 zł
 • 12 kwietnia - Lucky Luke: Kid Lucky 4: Podążaj za strzałą - 29,99 zł
 • 12 kwietnia - Sixtine 4: Wielkie Rody - 49,99 zł
 • 12 kwietnia - Yakari 15: Rzeka zapomnienia - 29,99 zł
 • 26 kwietnia - Książęca Wola 1: Legendy chomiczków z Kijowa - 29,99 zł - POLECAMY!

Jeżeli kojarzycie, że w kwietniu zostanie wydany komiks pasujący do jednej z powyższych kategorii, a nie został on wymieniony - napiszcie o nim w komentarzu. 

Polskie komiksy kupicie m.in. w gildia.pl, aros.pl, empik.com, taniaksiazka.pl czy gandalf.com.pl. Natomiast amerykańskie komiksy kupicie m.in. w atomcomics.pl (zeszytówki), bookdepository.com (wydania zbiorcze).

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska, Fantagraphics, Kultura Gniewu

  Komentarze

  1. Trochę niepoważne ze strony egmontu ze skład podaje się mniej niż 3 dni do premiery

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Może wzięli się w końcu poważnie za korektę tłumaczeń.

    Usuń

  Prześlij komentarz

  Popularne posty z tego bloga

  Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

  Nasz wielki Donald - przykładowe strony

  Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela