Niezwykłe losy Sknerusa McKwacza - zapowiedź

W końcu Egmont poinformował, kiedy premierę będzie miało zapowiedziane w poprzednim roku wydanie z komiksami o przeszłości Sknerusa. Tom  Niezwykłe losy Sknerusa McKwacza trafi do sprzedaży na początku lata, 28 czerwca, będzie liczył aż 264 strony i kosztować 89,99 zł. Trzeba przyznać, że jest to niezła cena jak za taki album. Wydanie już jest dostępne w przedsprzedaży na Egmont.pl.

Album będzie polską edycją Farbror Joakims växelrika liv, czyli tomu zbierającego różne komiksy o przeszłości Sknerusa mniej lub bardziej powiązane z wizją przeszłości Sknerusa znaną z komiksów Barksa czy Rosy. W tomie pojawią się zarówno klasyczne historie Strobla z lat 60., komiksy Vicara, które możecie znać z Kaczorów Donaldów z lat 90., ale też całkiem nowe opowieści stworzone w ciągu ostatnich lat.

Szczególnie warto zwrócić uwagę na dwie długie świąteczne historie stworzone przez norweskie trio Nærum, Løkling i Midthun. Jedna z nich nawiązuje do czasów Glassgow, druga do uwielbianych przez czytelników czasów gorączki złota w Klondike i pojawia się w niej Złotka. Obie historie są doskonale ocenianymi komiksami, pełnymi akcji i przygód. Warty uwagi jest też inny komiks z rysunkami Midthuna - Sknerus kontra Sknerus, w którym Sknerus gra w grę... Życie i czasy Sknerusa McKwacza.  W tomie też nie zabraknie historii innych znanych twórców, w tym Korhonena, Rodriquesa czy Gattino, a pełne informacje o publikacji znajdziecie we wcześniej wspominanym tekście.


Przy okazji warto wspomnieć, że w tym miesiącu do sprzedaży trafi nowy tom kolekcji Barksa, a w tym roku poza tomem o przeszłości Sknerusa mają się pojawić jeszcze dwa tomy kolekcji, Czarodzieje i ich dzieje, a także prawdopodobnie publikacja z komiksami Cavazzano. Cały czas Egmont wydaje też komiksy oparte na filmowych i serialowych markach Disneya oraz W.I.T.C.H.

źródło ilustracji: Disney Publishing Worldwide

Komentarze

 1. Wooooow, ta okładka. No i dobrze, że ten tom wyjdzie w połowie roku, wcześniej była mowa, że raczej pod koniec. Może to oznacza, że dostaniemy jeszcze jakiś inny twardookładkowy tom w tym roku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kupuję! Powinno się udać wyrwać w cenie 30% niżej - co zresztą i tak jest drogo. Dobrze, że chodzę do pracy, bo w latach 90 nie było mnie stać na te wszystkie kaczory, donaldy i s-ka oraz giganty :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kupię i ten tom na pewno. Szkoda tylko ze rośnie na polce stos komiksow do przeczytania, a nie mam kiedy oddawać sie tej przyjemności :/

  OdpowiedzUsuń
 4. Podoba mi się spójność edytorska z kolekcją Rosy. Będzie to pierwsze w tym roku wydawnictwo Egmontu, jakie na pewno kupię.

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoda, że zrezygnowano z czerwonej ramki na okładce...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ruszyła prenumerata "Giganta Poleca Extra" + grafik na cały rok!

MegaGiga 62 "Dworskie życie" - zapowiedź - dwa bardzo długie komiksy!

Gigant Poleca Special 2024-01 "Jaja jak berety!" - zapowiedź wielkanocnego tomu