Gigant Poleca Extra 2023-04 "Letni wyskok" - zapowiedź - Goofy reporter, Mastantuono i Guerrini

1 czerwca do sprzedaży trafi kolejny tom Giganta Poleca Extra i podobnie jak w poprzednich latach będzie to wydanie wakacyjne, opublikowane w ciut mniejszym formacie niż inne specjalne tomy. Cena okładkowa Letniego wyskoku wyniesie jedynie 16,99 zł, a w środku pojawi się kilka naprawdę ciekawych komiksów.
Nie wiadomo natomiast, czy wydanie będzie liczyć 192 strony, jak wcześniejsze wakacyjne tomy, czy 256 jak Lustiges Taschenbuch Sonderband: Sommer z 2021 roku na podstawie którego powstał tegoroczny tom. Z tego powodu ostateczny skład może się minimalnie różnić od tego podanego poniżej.

Największego atrakcją tomu będzie najpewniej komiks, o którym kilka dni temu pisaliśmy na blogu, czyli rozdział doskonałej serii stworzonej przez Turconiego i Radice - Pippo Reporter. Teoretycznie można mieć obawy, że jest to komiks wyrwany ze środka serii opowiadającej o Goofym pracującym jako reporter w latach 20. XX wieku, ale pomijając początek i koniec, cykl można czytać w dowolnej kolejności. Natomiast Estate a Green Pond jest najlepiej ocenianym komiksem z serii, więc może będzie to doskonały wstęp do wydania po polsku całego cyklu.

Co oczywiście nie oznacza, że reszta tomu zapowiada się nieciekawie, pojawi się sporo wakacyjnych komiksów, w tym komiks o pracy Donalda i Dziobasa w gazecie Sknerusa brawurowo napisany i narysowany przez Mastantuono, czy też komiksy narysowane przez Guerriniego, Mazzarello i Fecchiego. Nie pojawią się żadne dłuższe historie, ale patrząc na nazwiska osób odpowiedzialnych za historyjki, raczej czytelnicy nie będą narzekać na wydanie.Warto dodać, że właśnie dziś do sprzedaży trafił nowy Gigant Poleca Extra z kolejnym tomem Agentów i detektywów, natomiast w czerwcu poza wakacyjnym tomem zostanie wydany też zwykły Gigant, gdzie też nie zabraknie ciekawych historyjek.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Ekstra. Czekam na historyjkę o Goofym z niecierpliwością.

  OdpowiedzUsuń
 2. od razu najlepszy rozdział serii, super

  OdpowiedzUsuń
 3. Cena też bardzo fajna

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda tylko tego mniejszego formatu. Najbardziej lubię czytać z synem serię ...Extra właśnie ze względu na format ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zasadzie to różnica w formacie jest minimalna

   Usuń
  2. Tak, też właśnie lubiłam wydania Extra za nieco większy format, jakoś lepiej się czytało. Szkoda, że będzie w standardowym rozmiarze jak Gigant Poleca.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru