Kaczogród Carla Barksa 22 "To nie bajka" - dziś premiera

Wiele różnorodnych historii z kaczkami! Dziś do sprzedaży trafił Kaczogród. Carl Barks - To nie bajka i inne historie z lat 1960-1961, który podobnie jak inne tomy z komiksami z przełomu lat 50. i 60., poza historiami napisanymi przez Barksa, zawiera też opowieści do scenariuszy innych autorów. 248-stronicowe wydanie kupicie m.in. na Egmont.pl

Nie oznacza to jednak, że w wydaniu brakuje komiksów napisanych przez Barksa. Szczególnie pamiętana przez czytelników na świecie jest tytułowa historia o poszukiwaniu fontanny młodości, czy Drobnostki, komiks, w którym kaczki zmniejszają się do tycich rozmiarów. Do tej historyjki swego czasu nawiązywał Don Rosa. Znajdziecie też kilka krótszych komiksów o Donaldzie i Sknerusie, w tym parę ten-pagerów, które nigdy wcześniej nie zostały wydane po polsku.

Przykładowe strony z publikacji są dostępne tutaj. Jest to już 22. tom serii, więc do końca zostało już tylko 8 tomów, o czym więcej informacji znajdziecie tu. To też ostatni tom kolekcji w tym roku, ale już na styczeń jest zapowiedziane wydanie Dotyk Midasa i inne historie z lat 1961-1962, w którym pojawi się między innymi pierwszy komiks z Magiką. W listopadzie od Egmontu wyjdzie kilka innych disnejowskich tytułów, wśród których warto szczególnie wspomnieć o świątecznym wydaniu Giganta.

XXII TOM - To nie bajka i inne historie z lat 1960-1961
Liczba stron: 248, Stron komiksów: 226 (w tym 109 premierowych)

 • Dodatki:
 • Science fiction - rzeczywistość Kaczogrodu - 4 strony - artykuł
 • Kto jest kim w Kaczogrodzie? Wojsko - 3 strony - artykuł
 • Niebieska kompozycja kaczek - obraz 
 • +5 okładek

źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

 1. Do mnie dotarł wczoraj. Czekam na kolejny, podobno już w styczniu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. W „to nie bajka” jest napisane, że w styczniu.

   Usuń
 3. Dlaczego w ten-pagerach są wymienione dwa komiksy po 9 stron, a w krótkich - dwa po 10 stron?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten-pagery są bardziej traktowane jako gatunek, czyli krótkie komiksy o Donaldzie tworzone dla "Walt Disney's Comics and Stories". I warto jeszcze zaznaczyć, że w tym wypadku te dwa komiksy mają po 9 stron, ponieważ przed publikacją usunięto po 1 planszy, więc były tworzone jako 10-stronicowe komiksy.

   Usuń
 4. Wiadomo ile w 2024roku bęndzie gigant poleca special

  OdpowiedzUsuń
 5. Drobna uwaga, bez złośliwości, ale to są "jednostronicówki" i "półstronicówki" - przez jedno "n", a nie przez dwa. To są rzeczowniki utworzone od przymiotników "jednostronicowy" i "półstronicowy".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I oczywiście wielkie dzięki za opis zawartości tomu.

   Usuń
 6. Wczoraj przeczytane. Tom ok, nie są to najlepsze komiksy ale fajnie je mimo wszystko przeczytać. Plus za komiks z Donaldem-turystą, pamiętam go z dzieciństwa.

  OdpowiedzUsuń
 7. nie kupuję tych z twardą okładką bo one są potwornie drogie i mało komiksu

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar