Kaczor Donald 2023-03 - zapowiedź - Vicar, Rodriques i Taliaferro

Już pojutrze, 5 kwietnia, do sprzedaży trafi 3. w tym roku i 1026. w historii numer Kaczora Donalda. Choć nie znamy pełnego składu wydania, to z przykładowych plansz udostępnionych przez Egmont na fanpage'u Komiksy GIGANT wynika, że pojawi się w nim co najmniej kilka naprawdę fajnych komiksów, a pismo otworzy wielkanocna ilustracja. Numer jest już dostępny w przedsprzedaży na Egmont.pl

Wygląda na to, że w końcu, po latach narzekań, redakcja postanowiła nie wzorować się 1:1 na skandynawskich wydaniach, ale wybierać najciekawsze komiksy wydane w ostatnich latach w Skandynawii. Z tego powodu nie wiemy, jakie historie pojawią się w pozostałej części numeru, ale trzy historyjki, które zostały zapowiedziane, wyglądają naprawdę ciekawie. 

Szczególnie fani starych Kaczorów Donaldów powinni być zadowoleni z publikacji komiksu Vicara, ponieważ Rasowy glina to pochodząca z 1999 roku historia, uważana za jedną z najlepszych historii narysowanych przez chilijskiego twórcę. Równie dobrze mogła się ona pojawić 24 lata temu w KD, ale w końcu zostanie to nadrobione. Dwie pozostałe zapowiedziane historie może nie wyglądają aż tak ciekawie, ale zarówno klasyczny komiks Taliaferro, jak i mysi komiks z rysunkami Rodriquesa, to powinny być solidne punkty wydania.

Warto pamiętać, że w tym miesiącu poza Kaczorem Donaldem pojawia się dwie inne kioskowe publikacje z komiksami Disneya - w połowie miesiąca do sprzedaży trafią nowy Gigant z wieloma interesującymi komiksami, a także nowe wydanie Agentów i detektywów

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

  1. "Warto pamiętać, że w tym miesiącu poza Kaczorem Donaldem pojawia się dwie inne kioskowe publikacje z komiksami Disneya" - no i jeszcze Kaczogród - 26 kwietnia ;-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - zapowiedź - słynny komiks Castiego!