Zapowiedzi mang disnejowskich - Miasteczko Halloween i Twisted-Wonderland

W tym roku Egmont wystartował z disnejowskimi mangami. Do tej pory wydano dwa tomy Samuraja i Sticha, a trzeci i ostatni tom zostanie wydany w czerwcu, natomiast na drugą połowę roku zaplanowano dwa nowe tytuły. Informacja o nich pojawiła się już kilka tygodni temu, ale teraz ich zapowiedź została potwierdzona w katalogu Egmontu, pokazano też miniaturki okładek.

Już w sierpniu pojawi się pierwszy tom mangi opartej na grze mobilnej Disney Twisted-Wonderland - Twisted-Wonderland. Zdarzenia w Heartslabyulu. Jest to czterotomowa manga, którą stworzyli Wakana Hazuki i Sumire Kowono. Opowiada ona o nastolatku, który trafia do szkoły w magicznym świecie Twisted Wonderland. Choć w tytule nie występują żadne postaci z filmów Disneya, to jest on pod wieloma względami inspirowany postaciami złoczyńców z disnejowskich produkcji. Drugi tom ma się pojawić jeszcze w tym roku, w grudniu.

Zostanie także wydana manga oparta na animacji Tima Burtona i Henry'ego Selicka - Miasteczko Halloween (The Nightmare Before Christmas). Na razie wydawnictwo zapowiedziało na październik wydanie jednotomowej mangi Jun Asuki, choć powstało więcej mang opartych na filmie, który w tym roku będzie obchodził 30-lecie, chociażby Mirror Moon i Zero's Journey, więc pewnie są szanse, że jeżeli ten tytuł się sprzeda, to pojawią się też inne mangi związane z Miasteczkiem Halloween

Poza tym pojawią się tytuły rozgrywające się w świecie Gwiezdnych wojen - kolejny album ze świata Wielkiej Republiki oraz manga The Mandalorian.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar