Kaczor Donald 2023-03 - dziś premiera - Rota, Vicar i nowa redaktorka

Dziś do sprzedaży trafił 3. w tym roku i 1026. w historii numer Kaczora Donalda. Okładkę wydania otwiera wielkanocna ilustracja, także komiks o tej tematyce znajdziecie w środku, ale jest to tylko jedna z wielu zalet tego wydania. Wygląda na to, że w końcu polska redakcja wybiera komiksy, co może zwiastować więcej ciekawych historii w kolejnych miesiącach. Poza kioskami numer jest dostępny także:
- na Empik.com
- na Egmont.pl

Praktycznie każdy komiks w numerze wygląda interesująco - fani starych Kaczorów Donaldów powinni być zadowoleni z publikacji komiksu Vicara, ponieważ Rasowy glina to pochodząca z 1999 roku historia, uważana za jedną z najlepszych historii narysowanych przez chilijskiego twórcę. Numer natomiast zamyka całkiem nowa historia narysowana przez Marco Rota, włoskiego mistrza komiksów Disneya, w którym pojawia się Donald Niewielki i słynny wehikuł czasu.

Nie mniej ciekawymi punktami pisma powinny być klasyczny komiks Taliaferro, jak i mysi komiks z rysunkami Rodriquesa. Natomiast wydanie otwiera wielkanocna historia Snejbjerga i Gattino, w ostatnich latach w piśmie właśnie brakowało takich komiksów związanych z obecnymi świętami i porami roku, i bardzo dobrze, że to także się poprawia.

Najbardziej jednak szokującą informację można znaleźć w stopce pisma, wynika z niej, że nową redaktorką naczelną magazynu jest Katarzyna Sendecka, która wcześniej pracowała m.in. w książkowym dziale Egmontu oraz w wydawnictwie Słowne. Na razie nie wiemy, czy to oznacza, że dotychczasowy redaktor Kaczora Donalda, Artur Skura, także przestał redagować Giganty, prawdopodobnie dowiemy się tego w najbliższym czasie.

Kolejny Kaczor Donald pojawi się 23 maja. Warto pamiętać, że w tym miesiącu poza pismem pojawia się dwie inne kioskowe publikacje z komiksami Disneya - w połowie miesiąca do sprzedaży trafią nowy Gigant z wieloma interesującymi komiksami, a także nowe wydanie Agentów i detektywów

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

 1. Gdyby kogoś zastanawiało, to tym razem numer jest zafoliowany. Od 1000 numeru już 3 raz trafiła się świecąca łapa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dowiemy sie „tego” , nie „to”. Bardzo to kłuje w oczy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Porządny numer, fajne komiksy, Vicar w starym dobrym stylu, zagadka mikiego to jakieś nieporozumienie. Nie rozumiem też dlaczego Rasowy Glina to "Najlepszy psi detektyw", postacie inne niż kaczki u Vicara to psy? Myślałem początkowo, że to jakiś prztyczek w polską Policję.

  Szkoda, że dystrybucja zawodzi, w Empiku brak, w Inmedio brak, za to w wiejskim sklepiku odido znalazłem 8 numerów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamawiam na stronie empik z odbiorem osobistym w salonie bo nie chce mi się już szukać po sklepach

   Usuń
 4. *redaktorką. Nawet w stopce jest forma żeńska, litości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedna i druga forma jest poprawna.

   Usuń
  2. Skąd wiesz, że ona się czuje redaktorką albo redaktorem? Może jest niebinarna i jest redaktoro? Naprawdę, długą drogę jeszcze musimy przejść, nim takie prawacakie myślenie zostanie wyrugowane z naszego nowoczesnego społeczeństwa.

   Usuń
 5. Upiorna ręka to jakieś nieporozumienie. Kiedyś były jakieś gadżety związane z Wielkanocą np. pistolet na wodę na śmigus dyngus :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz to szczają na polskich czytelników, taka prawda. ;)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela