Gigant Poleca Extra 2023-03 "Agenci i detektywi V: Wujek chrzestny" - dziś premiera - KAWA i Mickey Mystery

Dziś do sprzedaży trafił nowy Gigant Poleca Extra, który jest już piątym wydaniem tej serii z kryminalnymi opowieściami. Tom Agenci i detektywi V: Wujek chrzestny liczy 320 stron i został wydany w formacie A5. Cena minimalnie wzrosła do 21,99 zł, jednak nadal jest to fantastyczna cena jak za sporą dawkę ciekawych komiksów z kaczkami i myszami, a tylko dziś na Egmont.pl, wpisując kod TK35, tom kupicie z 35% zniżką.
Wydanie jest oparte na czwartym niemieckim LTB Crime.

Nowy tom Agentów i detektywów być może nie jest aż tak wybitnym wydaniem jak inne komiksy z serii, ale na pewno to kolejny interesujący tom z tej miniserii. Oczywiście spora część wydania to cykle, które przewijają się przez całą serię, takie jak kolejny komiks z Komisarzem Mikletem czy kolejna historia z Agencją Degustacji i Oceny Smaku, w której pracuje Gęgul. W tomie pojawią się też historie o Kaczej Agencji Wywiadowczych Asów, lecz w przeciwieństwie do poprzednich wydań, będą to dwa komiksy, a nie jeden.

W tomie ponownie znajduje się 68-stronicowy duński komiks z cyklu Mickey Mystery. Tak jak zwykle tworzone przez Egmont komiksy z Mkim były bardzo słabe, to właśnie historie z tej kryminalnej serii wydawanej w latach 90. czasami zaskakiwały i tak też może jest w tym wypadku. Ciekawym elementem są komiksy z serii Mickey Mouse Mystery Magazine, słynnego niezwykle dojrzałego cyklu o Mikim, tylko nie są to główne historie, lecz krótkie poboczne historyjki stworzone przez Ziche. Może kiedyś doczekamy się wydania MMMM po polsku, ale na razie musimy uzbroić się w cierpliwość.

Warto dodać, że już jutro do sprzedaży trafi kolejny Gigant, w którym także znajdziecie wiele fantastycznych opowieści. Natomiast następny Gigant Poleca Extra będzie miał premierę 1 czerwca i będzie to tom o tematyce wakacyjnej, ale tym razem będzie trochę inaczej niż w poprzednich latach, i w środku pojawi się naprawdę wiele ciekawych komiksów.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

  1. Polecam komiks!!! Niesamowicie wkręcające historie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Co to za dziwne komiksy czarno biale na niemal końcu wydania????

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka