Kaczo-mysie kontynuacje - Czarodzieje i Straszna wyspa

Tytułów z kaczkami w tym roku nie zabraknie w ofercie komiksowego działu Egmontu, pojawią się dwa tomy Kaczogrodu Carla Barksa i nowa seria z komiksami Cavazzano, choć warto pamiętać, że w tej drugiej serii tez pojawi się wiele komiksów z Mikim. Natomiast do sprzedaży trafią też dwa tomy, gdzie Miki odgrywa główną rolę, ale pojawiają się też kaczki. Jednak są to tytuły, które były już zapowiedziane wcześniej, czyli kolejny tom Czarodziejów i ich dziejów oraz nowy album Glénat.

We wrześniu do sprzedaży trafi do sprzedaży czwarty i prawdopodobnie ostatni tom Czarodziejów i ich dziejów. W tomie pojawią się wszystkie komiksy Venerusa i Mariniego z Mikim i jego czarodziejskimi przyjaciółmi, począwszy od Aurory, a kończąc na Destino, oraz wszelkie poboczne historie, które przez lata pojawiły się w Topolino. Wydanie będzie prawdopodobnie liczyło ok. 380 stron. Najprawdopodobniej w przyszłości pojawi się piąty tom zbierający najnowsze komiksy z disnejowskiej serii fantasy.

Natomiast w listopadzie zostanie wydany kolejny album od Glénat - Straszna wyspa - Niesamowita historia Myszki Miki. Przygodową historię o Mikim, Donaldzie i Goofym stworzył Alexis Nesme, autor rysunków do Horrifiklandu, albumu wydanego 2 lata temu po polsku, który spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem wśród czytelników. Podobnie jak wcześniej wydany album, także nowy komiks jest utrzymany w stylistyce nawiązującej do klasycznych produkcji Disneya. Na razie nie wiadomo o dalszej przyszłości serii, ale Glénat cały czas wydaje kolejne albumowe historie, więc Egmont ma z czego wybierać.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

30 lat "Kaczora Donalda": Miszmasz (2019-2024)