Aż siedem tomów "Nauki z komiksem" w tym roku

Egmont w tym roku rusza z kopyta z popularnonaukowymi komiksami z bohaterami Disneya. W maju do sprzedaży trafią trzy pierwsze tomy z serii Nauka z komiksem  - Galaktyki i planety. Początek wszystkiego z bohaterami Wielkiej Szóstki, Genetyka i ewolucja. Życie nawiązujące do serii Lilo i Stich oraz Era dinozaurów. Straszne jaszczury, czyli dinozaury triasu z dinozaurami i Sztućkiem z Toy Story 4.

Natomiast w zaprezentowanym ostatnio przez Egmont katalogu zapowiedziano cztery kolejne albumy na ten rok, a także dwa na początek przyszłego roku. Najpierw do sprzedaży trafią kontynuacji rozpoczętych w maju podcykli - w lipcu pojawią się Galaktyki i planety. Nasz dom: Układ Słoneczny oraz Era dinozaurów. Czas gigantów, czyli dinozaury jury, a we wrześniu zadebiutuje Genetyka i ewolucja. Rośliny i zwierzęta. W listopadzie pojawi się tom Miasta przyszłości. Zasoby naszej planety z bohaterami filmu Zwierzogród, a na początku przyszłego roku zostanie wydany album Życie pod wodą. Oceaniczne ABC z bohaterami Gdzie jest Nemo.  Na przyszły rok planowane jest też wydanie trzeciego tomu podcyklu z bohaterami Wielkiej SzóstkiGalaktyki i planety. Podbój kosmosu.

Jeżeli nic się nagle nie zmieni, to każdy z tomów zostanie wydany w formacie A4, w miękkiej oprawie, będzie liczył 64 strony, a cena okładkowa wyniesie 34,99 zł. Polskie wydanie będzie oparte na publikowanej m.in. we Włoszech serii Disney - Science in Comics. Biorąc pod uwagę, że tomy wydawane Włoszech liczą po 180 stron, to podejrzewamy, że Egmont podzielił oryginalne wydania na trzy cieńsze tomy. Z tego powodu można się spodziewać, że w 2024 roku pojawią się kolejne tomy wcześniej rozpoczętych podserii.

A co wy sądzicie o pomyśle? Czy to jest dobry pomysł na znajdywanie kolejnych grup czytelników? A może chcielibyście zobaczyć podobne tytuły, ale z kaczkami i myszami?

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - zapowiedź - słynny komiks Castiego!