"Terror Island" Alexisa Nesme zostanie wydane w Polsce!

W dziś wydanym tomie Miki i tysiąc Czarnych Piotrusiów pojawiła się zapowiedź kolejnego albumu z Mikim, który zostanie wydany w Polsce. Będzie nim Straszna wyspa - Niesamowita historia Myszki Miki, czyli polskie wydanie Terror Island Alexisa Nesme. Przygodową historię o Mikim, Donaldzie i Goofym stworzył autor rysunków do Horrifiklandu, albumu wydanego 2 lata temu po polsku, który spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem wśród czytelników.

Podobnie jak wcześniej wydany album, także nowy komiks jest utrzymany w stylistyce nawiązującej do klasycznych produkcji Disneya. W 56-stronicowej historii, którą Nesme zarówno napisał i narysował, bohaterowie wyruszają na tajemniczą wyspę skarbów, żeby odnaleźć pana Pepperminta. Oczywiście nie będzie to proste zadanie, ponieważ w przygodę wmiesza się chociażby Piotruś, a bohaterowie będę musieli zmierzyć się z wieloma przeciwnościami podczas rejsu jak i przemierzając bujną dżunglę.

Na razie nie wiadomo, kiedy pojawi się polskie wydanie, ale najpewniej trafi do sprzedaży w drugiej połowie tego roku. Trudno też na ten moment stwierdzić, czy będzie to jedyny album z Mikim wydany oryginalnie przez Glénat, który pojawi się w Polsce drugim półroczu, ale najpewniej dowiemy się tego po publikacji przez Egmont katalogu prezentującego ofertę na cały rok.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Glenat / materiały własne

Komentarze

  1. Ukaże się pewnie we wrześniu, jak Horrifikland ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

Gigant Poleca Special 2024-02 "Letnie klimaty" - zapowiedź - słynny komiks Castiego!