Gigant Poleca Extra 2022-05 "Spookyzone: Opowieści strasznej tresci" - zapowiedź

Już za ponad miesiąc, 14 października, pojawi się kolejny tom Giganta Poleca Extra. Po raz kolejny będzie to wydanie mocno różniące się od innych specjalnych Gigantów, ponieważ nie będzie zawierało różnych historii z kaczkami i myszami, lecz pierwsze komiksy z cyklu Spookyzone o Hyziu, Dyziu i Zyziu. 200-stronicowe Opowieści strasznej treści będą kosztować 16,99 zł.
Wydanie będzie oparte na czwartym niemieckim LTB Premium Plus.

Wbrew pozorom Spookyzone to nie jest zupełnie nowa marka na polskim rynku. Dwa lata temu, o czym może pamiętać część czytelników bloga, Harperkids wydało trzy opowieści ilustrowane z kaczkami. Wśród nich pojawiła się Strachosfera, czyli oryginalnie Spookyzone. Wynika to z tego, że jest to część większego projektu, w ramach którego są równolegle tworzone komiksy i opowieści ilustrowane z kaczkami i myszami.  Jednak, co warto podkreślić, choć początkowy koncept opowieści ilustrowanych i komiksów jest taki sam - siostrzeńcy trafiają do szkoły i tam zaczynają walczyć z potworami - to sama fabuła diametralnie się różni.

W ramach Giganta Poleca Extra pojawi się osiem pierwszych komiksów z cyklu, które de facto są czterema historiami podzielonymi na dwie części, ale Spookyzone jest cały czas rozwijane, a w Norwegii właśnie wyszedł już trzeci tom z historiami o Hyziu, Dyziu i Zyziu będących pogromcami potworów. Za historie odpowiada zespół złożony z włoskich twórców znanych z Gigantów, w tym Stefano Ambrosio, Alessandro Gatti, Alessandro Ferrari, Francesco Artibani, Francesco D'Ippolito, Marco Mazzarello i Paolo De Lorenzi.

Komiksowych wersji doczekały się też dwie inne serie, które pojawiły się w formie opowieści komiksowej nakładem Harperkids, czyli Young Donald Duck o przygodach młodego Kaczora Donalda i Minnie & Daisy Spy Power o agenckich perypetiach Minnie i Daisy. Czy te cykle też pojawią się w Polsce? Niewykluczone, ale na pewno jest to ciekawa oferta szczególnie do młodych czytelników, dopiero wchodzących w świat komiksów Disneya.

Warto pamiętać, że zanim do sprzedaży trafi Spookyzone, premierę we wrześniu będą miały trzy inne Giganty. Pojawi się nowy tom Agentów i detektywów pełen kryminalnych opowieści, zwykły Giganta Poleca, w którym pojawi się parę rewelacyjnych historii, w tym opowieść o Kwakerfellerze oraz parodia 20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi, a także Gigant Mamut o tematyce wikińskiej. 

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka