Idefiks, Kajko i Kokosz oraz Delisie - przykładowe strony [Komiksy dla wszystkich]

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier to nie tylko zapowiedzi, które omawiamy od kilku dni na blogu, ale także interesujące nowości komiksowe. W przypadku wydawnictwa Egmont na festiwalu w większości były dostępne komiksy, które dziś oficjalnie trafiły do sprzedaży. Kupicie je w dobrych księgarniach, a także na Egmont.pl

Do sprzedaży trafiły trzy pierwsze tomy serii Kajko i Kokosz: Opowieści z Mirmiłowa, która de facto nie jest nową serią, ponieważ dwa pierwsze albumy, czyli Obłęd Hegemona i Łamignat Straszliwy, to przedruk ze zmienioną okładką dwóch pierwszych tomów Nowych przygód. Natomiast trzeci tom, Rozróby i romanse, zawiera całkowicie nowy materiał, nad którym pracowali Piotr Bednarczyk, Mieczysław Fijał, Sławomir Kiełbus, Maciej Kur i Tomasz Samojlik, Tomasz Leśniak oraz Magdalena "Meago" Kania. Głównymi bohaterami historii są m.in. Łamignat, Zbójcerze, woj Wit czy Mirmił.

Do sprzedaży trafił też kolejny tom kolorowego Kajtka i Koka, który początkowo nie był zapowiadany na ten rok. Tym razem Egmont zaprezentował Londyński kryminał, czyli komiks, który swoją premierę miał w Wieczorze Wybrzeża w latach 1967–1968, a później doczekał się też albumowego wydania. Teraz w końcu klasyczna historia Janusza Christy pojawiła się w całości i w kolorze z wcześniej pominiętym paskiem. 


Szybciej niż pierwotnie planowano pojawił drugi tom Delisi pod tytułem Mniam, mniam, mniam, który pierwotnie miał trafić do sprzedaży w październiku. Seria opowiada o humorystycznych perypetiach dziewczynek, które są uosobieniem różnorakich potraw. Komiks stworzony przez Magdalenę Kanię i Macieja Kura pierwotnie ukazuje się w Kanadzie, a już teraz wiadomo, że są planowane kolejne albumy.

Czytelników mogła też zaskoczyć kwadratowy format innej nowości, czyli pierwszego tomu serii Idefiks i Nieugięci. Jednak wbrew pozorom ma on sens, ponieważ plansze komiksu mają taki oto format. Szerokość wydania jest natomiast identyczna jak zwykłych Asteriksów i każdy, kto widział wydanie, wie, że prezentuje się świetnie. W pierwszym tomie W tej dzielnicy żadnej łaciny! znajduje się kilka historii, a wśród ich twórców można znaleźć m.in. Jeana Bastide'a. Komiks jest związany z serialem o Idefiksie, który w tym roku pojawi się on na TVP ABC.

Jak co roku we wrześniu do sprzedaży trafiło się kilka nowych albumów serii wyróżnionych w konkursie imienia Janusza Christy. Wśród nich jest piąty Kransolud Nap - To nie czas na podróże w czasie. W nowym tomie serii fantasy Macieja Jasińskiego i Krzysztofa Trystuły Lord Dartor wymyśla nowy genialny plan, jak zemścić się na Krasnoludzie Napie i gadającym psie Azie, jednak bohaterowie w ten sposób trafiają ... w przyszłość do 2022 roku na konwent komiksowy w Łodzi.

Kontynuowany też jest cykl Maja i Minizaury Kajetana Wykurza opowiadający o nastolatce Mai oraz o trzech dinozaurach z kosmosu, które trafiają na planetę Ziemię. W czwartym tomie, I kto to gada?, bohaterowie ruszają na ratunek szeregowemu Velo, który został porwany i umieszczony w tajnym laboratorium.

Swoją premierę ma też nowy tom serii, która powoli podbija nie tylko Polskę, ale też kolejne kraje na świecie. Mowa oczywiście o Malutkim Lisku i Wielkim Dziku Bereniki Kołomyckiej. Przeurocza opowieść, która w ramach historii o zwierzętach przekazuje ważne wartości, kontynuowana jest w ósmym tomie pod tytułem Trzy słowa.

 

Informacje o wszystkich tytułach Egmontu znajdziecie na Egmont.pl.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

  1. Korhonen premiera 7 grudnia:
    https://filmozercy.com/wpis/zapowiedzi-na-grudzien-2022-roku-od-egmontu-fantastyczna-czworka-spider-man-x-men-i-inne

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka