Gigant Poleca Extra 2022-04 "Agenci i detektywi IV: Wielki włam" - zapowiedź - Faraci, Gervasio, Celoni

Już za parę tygodni, dokładnie 21 września, do sprzedaży trafi kolejny Gigant Poleca Extra z kryminalnymi opowieściami. Tom Agenci i detektywi IV: Wielki włam, podobnie jak wcześniejsze kryminalne specjalne wydania, będzie liczył 320 stron, zostanie wydany w formacie A5 i cenie 19,99 zł. A w środku - wiele ciekawych historii, choć tym razem bez wielu długich opowieści.
Wydanie będzie oparte na trzecim niemieckim LTB Crime.

Tom chociażby przy poprzednim tomie Agentów i detektywów, w którym pełno było długich i niezwykle dobrych historii, wypada dość przeciętnie, ale nadal jest wypełniony wieloma ciekawymi historiami kryminalnymi. Szczególnie interesująco zapowiadają się dwa z nich - napisane przez Faraciego, czyli autora chociażby Mojego osobistego wroga i Komisarza mimo woli. Podobnie jak w tamtych historiach, i tym razem Faraci pisze opowieści o Mikim i Piotrusiu (historia narysowana przez Gervasio) oraz myszogrodzkich policjantach (komiks z rysunkami Celoniego).

Poza tym w tomie można znaleźć komiksy z cykli, które przewijają się przez wszystkie tomy Agentów i detektywów, czyli KAWA i Komisarz Miklet. Pojawią się też dwa komiksy wcześniej wydane w Polsce, z których jeden jest kaczo-mysim crossoverem. Pozytywną niespodziankę natomiast może sprawić najdłuższa historia z tomu, 60-stronicowy duński komiks z cyklu Mickey Mystery. Tak jak zwykle tworzone przez Egmont komiksy z Mkim były bardzo słabe, to właśnie historie z tej kryminalnej serii wydawanej w latach 90. czasami zaskakiwały i tak też może być w tym wypadku.

W tym roku ma się pojawić aż sześć tomów Giganta Poleca Extra, więc pod koniec roku można się spodziewać jeszcze dwóch specjalnych tomów. Natomiast we wrześniu poza Agentami i detektywami pojawią się dwa inne Giganty - zwykły Giganta Poleca, w którym pojawi się parę rewelacyjnych historii, w tym opowieść o Kwakerfellerze oraz parodia 20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi, a także Gigant Mamut o tematyce wikińskiej. Śledźcie Kaczą Agencję Informacyjną, bo to nie koniec zapowiedzi na ten tydzień.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

  1. Dziwne, Galaxy ta sama ilość stron, ten sam format i okładkowo 3 PLN więcej.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Komiksy nie są zawsze drukowane w tej samej kolejności, poza tym wydawnictwa starają nie podnosić cen dotychczasowych publikacji i jakoś wszystko kalkulować tak, aby czytelnik jak najmniej odczuł podwyżki.

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru