Egmont wyda tom z komiksami o przeszłości Sknerusa - znamy skład wydania!

Pod koniec tego roku do sprzedaży mają trafić Pamiętniki Sknerusa McKwacza, ale to nie jest jedyne wydanie poświęcone przeszłości Sknerusa, które w najbliższym czasie pojawi się na polskim rynku. Podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier zapowiedziano, że Egmont w przyszłym roku wyda polską edycję Farbror Joakims växelrika liv, czyli tomu zbierającego różne komiksy o przeszłości Sknerusa powiązane z wizją zaprezentowaną przez Rosę w Życiu i Czasach Sknerusa McKwacza. W 264-stronicowym tomie, który ma być podobnie wydany jak kolekcje Rosy i Barksa, pojawi się wiele ciekawych historii.

Na pierwszy rzut oka może się wydawąć, że tom zawiera całkiem sporo reprintów, ale są to stosunkowo krótkie historie, a praktycznie każdy komiks w tym tomie to co najmniej porządna opowieść powracająca do młodości Sknerusa. Natomiast pod koniec wydania będzie można znaleźć  dwie długie świąteczne historie stworzone przez norweskie trio Nærum, Løkling i Midthun. Jedna z nich nawiązuje do czasów Glassgow, druga do uwielbianych przez czytelników czasów gorączki złota w Klondike i pojawia się w niej Złotka. Obie historie są doskonale ocenianymi komiksami, pełnymi akcji i przygód, a historię o Sknerusie Złotce "pobłogosławił" nawet sam Rosa podczas swojej wizyty w Skandynawii.

Warty uwagi jest też inny komiks z rysunkami Midthuna - Sknerus kontra Sknerus, w którym Sknerus gra w grę... Życie i czasy Sknerusa McKwacza. Co ciekawe - to właśnie w Kaczorze Donaldzie w 2009 roku odbyła się światowa premiera tej historii. Nie zabraknie też starszych historii - zarówno sporej dawki komiksów Vicara, z których sporą część czytelnicy mogą znać z polskich wydań z lat 90., jak i zdecydowanie starszych historii Strobla, a tom otworzy komiks Strobla, do którego Rosa nawiązał w swoim cyklu o młodości Sknerusa. To jeden z niewielu komiksów nie-Barksa, który dostąpił tego zaszczytu.

Warto dodać,  że nie jest to jedyna zapowiedź zaprezentowana przez Tomasza Kołodziejczaka na MFKIG, w przyszłym roku pojawi się też kolekcja z komiksami Giorgio Cavazzano.

źródło ilustracji: Disney Publishing Worldwide

Komentarze

 1. Czy wiadomo już coś o częstotliwości gigantów i wydań ekstra ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tym roku wyjdą jescze 2 tomy Giganta Poleca Extra. Odnośnie przyszłego roku : nie wiadomo.

   Usuń
 2. Skład- dość przeciętny w mojej ocenie, szczególnie martwi duża liczba komiksów o kodzie zaczynającym się na "S", bo te bywają co najwyżej średnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam trzy pytania do autora bloga:
  1. w tym roku obchodzimy 30-lecie wydawania Gigantów w Polsce, czy będzie jakiś artykuł/cykl artykułów na ten temat?
  2. Oprócz tego, w tym roku wypada też 85 rocznica wydawania w ogóle komiksów Disneya w Polsce, czy z tego tytułu również powstaną jakieś artykuły przybliżające ten temat?
  3. Czy istnieje jakaś możliwość współpracowania z KAI w sensie tworzenia artykułów czy szukania newsów z całego świata?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. ad.3 http://www.komiksydisneya.pl/p/kontaktwspopraca.html

   Usuń
 4. Piękny tom! W sumie szkoda że nie w tym roku na gwiazdkę bo ten Korhonen może być średniawy. A tutaj piękne świąteczne historie :-)
  Ps. czy cos było o Barksie i Glenacie i czarodziejach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Barks - dalej wydawany, Glenat - zapowiedziany kolejny tom, Czarodzieje - nic. Będziemy do tego wracać, pewnie dziś.

   Usuń
  2. O Czarodziejach przecież było - że wydadzą jednak wszystko. Czyli sprzedaż musi być zadowalająca.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru