Gigant Poleca 239 "Sto tysięcy mil podmorskiej żeglugi" - dziś premiera - Cavazzano, Pastrovicchio, Mastantuono

W ciągu ostatnich miesięcy w Polsce pojawiło się wiele interesujących wydań z kaczkami, ale chyba żaden Gigant Poleca nie był tak ciekawy jak ten dzisiejszy. W wyglądających interesująco już od pierwszego wejrzenia tomie Sto tysięcy mil podmorskiej żeglugi pojawią się dwa bardzo ciekawe długie komiksy, ale to tylko część atrakcji, które w nim znajdziecie. Wydanie znajdziecie nie tylko w kioskach, ale też na Egmont.pl.
Tom będzie kopią sierpniowego wydania niemieckiego Lustiges Taschenbuch.   

 Dwa ponad 50-stronicowe komiksy w jednym Gigancie - tego dawno nie było, ale w tym wypadku to nie są byle jakie historie. Wydanie otwiera komiks Artibaniego i Pastrovicchio będący humorystyczną reinterpretacją 20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi Juliusza Verne'a, lecz z udziałem Mikiego, Goofiego i Donalda. Ten sam duet pracował nad ciepło przyjętym wydanym dwa lata temu w Polsce Siódmym krukiem, a międzyczasie we Włoszech pojawiła się  L'isola dei misteri, czyli kontynuacja historii z wrześniowego Giganta wykorzystująca wątki z Tajemniczej wyspy. Czy kontynuacja pojawi się w Polsce? Oby tak.

Ale to być może nie jest największa atrakcja wydania, ponieważ znajduje się w nim też historia Nucciego i Cavazzano o Kwakerfellerze, która pogłębia postać drugiego najbogatszego kaczora na świecie i przedstawia opowieść o jego przeszłości, przejściu na emeryturę i powrocie do świata finansjery. Mistrza włoskich komiksów, Cavazzano, chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, ale Nucci to objawienie ostatnich lat. Jest to twórca, który w krótkim czasie zaczął się zaliczać do najlepszych scenarzystów włoskich komiksów. A w tomie znajdziecie też komiks Mastantuono z Rychem i Facciniego z Dziobasem, a ci twórcy z tymi postaciami często potrafią tworzyć prawdziwe perełki.

Warto pamiętać, że w tym miesiącu poza zwykłym Gigantem pojawią się dwa inne tomy - kolejne wydanie Agentów i detektywów pełne kryminalnych opowieści, a także Gigant Mamut o tematyce wikińskiej, który zapowiada się bardzo dobrze. Cały czas gorąco polecamy prenumeratę, w ramach której 8 kolejnych tomów jest dostępne za jedyne 96 zł. 

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

  1. Czy w 2023 roku będą komiksy z agentem kuprem w polsce ?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela