Gigant Poleca Extra 2022-04 "Agenci i detektywi IV: Wielki włam" - dziś premiera - Faraci, Gervasio, Celoni

Właśnie dziś do sprzedaży trafił kolejny Gigant Poleca Extra z kryminalnymi opowieściami. Tom Agenci i detektywi IV: Wielki włam, podobnie jak wcześniejsze kryminalne specjalne wydania, liczy 320 stron, jest wydany w formacie A5 i cenie 19,99 zł. A w środku - wiele ciekawych historii, choć tym razem bez wielu długich opowieści. Tom jest dostępny nie tylko w kioskach, ale też na Egmont.pl.
Wydanie jest oparte na trzecim niemieckim LTB Crime.

Tom chociażby przy poprzednim tomie Agentów i detektywów, w którym pełno było długich i niezwykle dobrych historii, wypada dość przeciętnie, ale nadal jest wypełniony wieloma ciekawymi historiami kryminalnymi. Szczególnie interesująco wyglądają dwa z nich - napisane przez Faraciego, czyli autora chociażby Mojego osobistego wroga i Komisarza mimo woli. Podobnie jak w tamtych historiach, i tym razem Faraci pisze opowieści o Mikim i Piotrusiu (historia narysowana przez Gervasio) oraz myszogrodzkich policjantach (komiks z rysunkami Celoniego).

Poza tym w tomie można znaleźć komiksy z cykli, które przewijają się przez wszystkie tomy Agentów i detektywów, czyli KAWA i Komisarz Miklet. Znajdują się też dwa komiksy wcześniej wydane w Polsce, z których jeden jest kaczo-mysim crossoverem. Pozytywną niespodziankę natomiast może sprawić najdłuższa historia z tomu, 60-stronicowy duński komiks z cyklu Mickey Mystery. Tak jak zwykle tworzone przez Egmont komiksy z Mkim były bardzo słabe, to właśnie historie z tej kryminalnej serii wydawanej w latach 90. czasami zaskakiwały i tak też może jest w tym wypadku.  

W tym roku ma się pojawić aż sześć tomów Giganta Poleca Extra, piąty pojawi się już za miesiąc i znajdą się w nim komiksy z cyklu Spookyzone o Hyziu, Dyziu i Zyziu. Natomiast we wrześniu poza Agentami i detektywami pojawiły też się dwa inne Giganty - zwykły Giganta Poleca, w którym znajduje się się parę rewelacyjnych historii, w tym opowieść o Kwakerfellerze oraz parodia 20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi, a także Gigant Mamut o tematyce wikińskiej.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

  1. Czy ktoś wie czy będzie dodruk Agenci i detektywi I? Może w pudełku (tom 1 aż 6) jak seria Crime w Niemczech?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Gigant Mamut 41 "Podróże małe i duże" - dziś premiera - kapitan Nemo, Kwantomas i Vicar