Klasyczne baśnie Disneya 7 "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" - zapowiedź

Na listopad Egmont zapowiedział nie tylko kolejny tom Czarodziejek W.I.T.C.H., ale też inną disnejowską publikację - kolejną adaptację filmu animowanego Disneya z cyklu Klasyczne baśnie Disneya. W zaplanowanym na 23 listopada tomie pojawi się komiks oparty na pierwszym pełnometrażowym filmie animowanym Walta Disneya, Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach. Wydanie można już kupić w przedsprzedaży na Egmont.pl

Historia adaptacji Królewny Śnieżki i siedmiu krasnolutków jest bardzo długa i od premiery filmu w albumach i gazetach pojawiło się wiele adaptacji tej produkcji, z których pierwsza została w Polsce wydana jeszcze przed wojną. W ramach albumu wydanego przez Egmont natomiast pojawi się francuska adaptacja stworzona trzy dekady temu przez Régisa Maine'a i Santiago Barreirę, która po polsku została już opublikowana w ramach niegdyś wydawanego przez Deagostini Disney Komiks. Podobnie jak w przypadku poprzednich albumów, w tym wypadku komiks także pojawi się w lekko odświeżonej wersji.

Na razie nie wiadomo, jakie adaptacje pojawią się w przyszłości w ramach cyklu Klasyczne baśnie Disneya, ale można się spodziewać, że albo na festiwalu w Łodzi, albo w środku tomu ze Śnieżką, dowiemy się o kolejnych tomach cyklu.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka