Kaczor Donald 2022-05 - dziś premiera - pierwszy komiks z Magiką i nie tylko

Pierwszy komiks z Magiką i panną Stempel to na pewno jest najważniejszy punkt nowego Kaczora Donalda. 23. najlepszy komiks Disneya wg użytkowników Inducks i historia, która wprowadziła dwie postaci, które do dziś regularnie występują w historiach z kaczkami. Ale nie jest to jedyna zaleta 1022. numeru pisma w historii, a 5. w tym roku, które jest przedrukiem trzydziestego siódmego zeszłorocznego wydania skandynawskich tygodników. Poza kioskami jest dostępny także:
- na Egmont.pl.
- na Empik.com

Dzięki kolekcji Carla Barksa w ciągu ostatnich lat wydano wiele fantastycznych komiksów Barksa, ale z tego powodu, że dopiero na sam koniec pojawią się w niej komiksy z lat 60., to wszystkie historie z Magiką, w tym jej debiut zostaną wydane najwcześniej dopiero w 2024 i w kolejnych latach. Zakładając, że Egmont już nic nie namiesza w kolejności, a cykl nadal będzie wydawany w tym samym tempie, to Dotyk Midasa w kolekcji pojawi się na początku 2024 roku. Ale jest to na tyle dobry i ważny komiks dla uniwersum Disneya, ponieważ temat dotyku Midasa nieraz powracał w historiach z Magiką, że warto zapoznać się z nim dwa lata wcześniej w ramach KD.

Jednak innym mocnym akcentem wydania jest też otwierający numer nowy komiks o Hoce i Poce, który podobnie jak wcześniejsze historie o siostrzenicach Magiki, został narysowany przez Carlosa Motę. Historie o Magice i jej siostrzenicach w wykonaniu brazylijskiego rysownika zawsze wyróżniają się unikatowym stylem. W numerze można znaleźć krótki komiks Korhonena o Donaldzie i Daisy, a także parę innych historyjek, które niby zostały stworzone dla holenderskiego wydawnictwa Sanoma, ale w większości są to historie narysowane przez hiszpańskich twórców, którzy od lat rysują komiksy dla Egmontu.

Wrzesień w tym roku jest miesiącem pełnym komiksów Disneya, w poprzednim tygodniu do sprzedaży trafił nowy Gigant zawierający m.in. długą opowieść będącą reinterpretacją Dwudziestu tysięcy mil podmorskiej żeglugi, a także nowy Mamut pełen historii o wikingach. A w najbliższym czasie pojawi się jeszcze kolejne wydanie Agentów i detektywów pełne kryminalnych opowieści.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - skład rocznicowego tomu - Barks, Taliaferro, Scarpa, Kelly

30 lat "Kaczora Donalda": Miszmasz (2019-2024)