Gigant Poleca 239 "Sto tysięcy mil podmorskiej żeglugi" - zapowiedź - dwa długie komiksy i nie tylko!

W ciągu ostatnich miesięcy w Polsce pojawiło się wiele interesujących wydań z kaczkami, ale chyba dawno żaden Gigant Poleca nie zapowiadał się równie ciekawie jak ten, który pojawi się w sprzedaży 7 września. Już patrząc na okładkę 239. tomu pt. Sto tysięcy mil podmorskiej żeglugi można domniemywać, co będzie w środku, ale rzeczywistość jest jeszcze ciekawsza.
Tom będzie kopią sierpniowego wydania niemieckiego Lustiges Taschenbuch.   

Dwa ponad 50-stronicowe komiksy w jednym Gigancie? Tego dawno nie było, ale w tym wypadku to nie są byle jakie historie. Wydanie otworzy komiks Artibaniego i Pastrovicchio będący humorystyczną reinterpretacją 20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi Juliusza Verne'a, lecz z udziałem Mikiego, Goofiego i Donalda. Ten sam duet pracował nad ciepło przyjętym wydanym dwa lata temu w Polsce Siódmym krukiem, a międzyczasie we Włoszech pojawiła się  L'isola dei misteri, czyli kontynuacja historii z wrześniowego Giganta wykorzystująca wątki z Tajemniczej wyspy. Czy kontynuacja pojawi się w Polsce? Oby tak.

Ale prawdopodobnie czytelników najbardziej ucieszy inny komiks - historię Nucciego i Cavazzano o Kwakerfellerze, która pogłębia postać drugiego najbogatszego kaczora na świecie i przedstawia opowieść o jego przeszłości, przejściu na emeryturę i powrocie do świata finansjery. Mistrza włoskich komiksów, Cavazzano, chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, ale Nucci to objawienie ostatnich lat. Jest to twórca, który w krótkim czasie zaczął się zaliczać do najlepszych scenarzystów włoskich komiksów. Obie długie historie, które pojawią się w Gigancie, według włoskich czytelników są jednymi z najlepszych opowieści ostatnich lat.

Ale na tym nie kończą się ciekawe atrakcje. Oczywiście pojawi się w tomie kilka mniej wyróżniających się komiksów, które zawsze mogą pozytywnie zaskoczyć, ale warto zwrócić uwagę na dwa autorskie komiksy. Pierwszy z nich to historia Corrado Mastantuono, w którym istotną rolę odegra jego ulubiona postać, czyli Rychu, a drugi z tych komiksów to gagowa historia Enrico Facciniego, której głównym bohaterem jest Dziobas, a nie od dziś wiadomo, że Faccini i Dziobas to duet, który nie zawodzi.

Cały czas gorąco polecamy prenumeratę, w ramach której 8 kolejnych tomów jest dostępne za jedyne 88 zł. Przy okazji przypominamy, że w tym tygodniu pojawią się aż trzy kacze komiksy. Jutro zadebiutuje Kaczor Donald, a w piątek premierę będą miały Galaxy, tom wypełniony komiksami o tematyce fantasy, a także nowy Gigant pełen wakacyjnych historii.

 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska, Disney Publishing Worldwide

Komentarze

  1. Zapowiada się bardzo ciekawy tom :D

    OdpowiedzUsuń
  2. W ogóle kiedy przywróciłeś opcje pisania komentarzy anonimowo?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Egmont wyda "Pąmiętniki Sknerusa McKwacza" Korhonena!

Gigant Mamut 36 "Nadchodzą wikingowie" - zapowiedź - Scarpa, Mottura, Guerrini