Egmont w listopadzie: Luc Junior, Lucky Luke i Kajko i Kokosz

Mocny wrzesień, mocny październik, a także na listopad Egmont przygotował wiele ciekawych komiksowych zapowiedzi. Wśród nich będą także dwa disnejowskie komiksy - nowy tom Czarodziejek W.I.T.C.H. oraz adaptacja Królewny Śnieżki. Ale chyba najbardziej wyczekiwanym tytułem jest pewien nigdy niewydany po polsku komiks stworzony przez duet, którzy przez wiele lat kreślił przygody o Galach.

Mowa oczywiście o René Goscinnym oraz Albercie Uderzo. Na 9 listopada Egmont zapowiedział Luca Juniora, czyli tworzony w połowie lat 50. przez Goscinny'ego i Uderzo komiks o młodym reporterze i jego ekscytujących oraz pełnych humoru przygodach. 232-stronicowy tom w twardej oprawie i formacie A4 będzie zawierał też Billa Blancharta, czyli jedyny realistyczny komiks stworzony przez duet Goscinny i Uderzo. Cena okładkowa wydania to 119,99 zł.

Natomiast doskonale znany także w Polsce jest inny komiks Goscinny'ego, czyli Karawana, 24. tom serii Lucky Luke. Album opowiadający o wędrówce samotnego kowboja wraz z grupą osadników doczekał się publikacji po polsku kilkanaście lat temu, ale także adaptacji animowanej, która trafiła do polskich kin jak i była emitowana w telewizji. Za rysunki odpowiadał Morris, a album często się w rankingach najlepszych tomów serii.

Na początku listopada pojawi się też kolejny tom serii Smerfy i świat emocji - Smerf, który czuł się odrzucony. Jest to cykl przeznaczony szczególnie dla najmłodszych czytelników, który ma pomagać w przezwyciężeniu swoich lęków. Za rysunki odpowiada Antonello Dalena, czyli twórca znany m.in. z serii Ernest i Rebeka oraz komiksów Disneya, a każdy tom zawiera też wskazówki dla rodziców.

W listopadzie w końcu zostanie wydany ostatni brakujący tom z adaptacji komiksowych Gwiezdnych wojen. Mowa tu oczywiście o adaptacji Skywalker. Odrodzenie, czyli IX epizodu cyklu, który pewnie też będzie tomem zamykającym całą serię Star Wars Film. Podobnie jak inne adaptacje, także i ta została napisana przez Alessandro Ferrariego, a narysował ją Igor Chimisso.

W zaskakująco szybkim tempie, jak na serię składającą się na razie z 4 tomów, wydawana jest Sixtine, ponieważ w listopadzie pojawi się już trzeci album cyklu - Pirackie wybawienie. Komiks Frédérica Maupomé i Aude Soleilhac opowiada o dziewczynie, która po zniknięciu ojca żyje z matką oraz bandą duchów piratów. Tym razem trafi do krainy cieni i dowie się, że piraci byli z nią nie do końca szczerzy.

Na początku listopada pojawi się też najnowszy, ledwie co wydawany we Francji, tom Sióstr Niezapominajek - Skarb Lucilli. Komiks autorstwa Di Gregorio i Barbucciego (niegdyś pracującego nad komiksami Disneya, w tym W.I.T.C.H.) opowiada o trzech siostrach i sekretach skrywanych przez ich rodzinę. W trzecim tomie bohaterki wpadną na trop tajemnicy sprzed stu lat, związanej z ich daleką krewną i ruinami luksusowego hotelu,

Na początku listopada pojawią się też dwa komiksy z linii Mój pierwszy komiks 5+,  wśród nich będzie najprawdopodobniej najlepiej sprzedająca się seria dla najmłodszych czytelników, czyli Pan Borsuk i Pani Lisica. W listopada pojawi się już piąty tom historii o nietypowej rodzinie składającej się z bobrów jak i lisów - Karnawał. Seria została stworzona przez Brigitte Luciani i Eve Tharlet i doczekała się animowanej adaptacji. 

Natomiast drugim tytułem przeznaczonym do najmłodszych czytelników, choć nie tylko, jest trzeci  album serii stworzonej przez Érica Omonda i Yoanna opowiadającej o ssaku znoszącym jaja, czyli Dziobak Toto i drapieżniki, Tym razem główny bohater i jego kumpel Chichi wpadli w zasadzkę zastawioną przez wilkowora i diabła tasmańskiego.

Dwa tygodnie później, czyli 23 października do sprzedaży trafi piąty i przedostatni tom Kajko i Kokosz: Złota Kolekcja. Co warto podkreślić, wbrew pierwotnym założeniom finałowy tom kolekcji pojawi się na początku przyszłego roku. Natomiast w piątym tomie znajdą się albumy Skarby Mirmiła, Cudowny lek i Festiwal czarownic, a także krótkie opowieści Wynalazek profesora Stokrotka, Urodziny Milusia, Łaźnia i Koncert Kaprala. Dodatkowo pojawi się wstęp autorstwa Radosława Gieremka i niespodzianka, niepublikowana historia o Kajku i Kokoszu.

Nie zabraknie też kolejnych tomów młodzieżowych serii, z którymi Egmont wystartował w tym roku. Najnowszą z nich są Sprawy kryminalne Filipiny Lomar, czyli kryminalna opowieść o młodej detektyw, która pomaga wszystkim potrzebującym pomocy. Łamacz serc to drugi tom serii stworzonej przez Dominiquea Zaya i Grega Blondine, w której główna bohaterka spróbuje pomóc swojej rówieśniczce, załamanej po zawodzie miłosnym, jak się okazuje, łączy się to z poważnym przestępstwem.

Do sprzedaży trafi też czwarty tom serii Emma i Wioletta - Prawdziwy powód. Za komiks, który na razie składa się z 6 albumów, odpowiadają Jérôme Hamon (znany w Polsce m.in. z serii Green Class) oraz Lena Sayaphoum i opowiada on o dwóch siostrach kochających taniec. Recenzję pierwszego albumu znajdziecie na blogu.

Egmont kontynuuje też publikację serii Magiczna 7. Cykl fantasy o siódemce nastolatków z potężnymi mocami, która może uratować świat lub go zniszczyć, został stworzony przez Kida Toussainta i Giuseppe Quattrocchiego.Pod koniec listopada pojawi się trzeci tom, Bestia powraca!, w którym sześciu nastoletnich magów będzie chciało znaleźć siódmą, ostatnią brakującą osobę.

Pod koniec listopada Egmont zamierza także wydać szósty album serii składającej się z  humorystycznych gagów z udziałem młodych kandydatów na herosów i bogów starożytnej Grecji. Mali Bogowie - Cała prawda o Odysei dostarczy kolejne kilkadziesiąt zabawnych perypetii, które tworzą Christophe Cazenove i Philippe Larbier.

Do sprzedaży trafią też dwa kolejne tomy z cyklu Adaptacje literatury, który prezentuje przeznaczone zarówno dla młodych i starszych czytelników adaptacje klasycznych dzieł Pierwszą z nich będą Przygody Tomka Sawyera. Adaptację tej powieści Marka Twaina stworzyli Caterina Mognato i Danilo Loizedda. Loizedda swego czasu pracował nad komiksami Disneya, m.in. W.I.T.C.H. i historiami nawiązującymi do Kaczych opowieści.

Poza tym pojawi się Ivanhoe, czyli adaptacja rozgrywającej się w XII-wiecznej Anglii powieści Waltera Scotta. Za ten komiks odpowiedzialny był duet Stefano Enna i Stefano Garau. Jeżeli skądś kojarzycie nazwisko "Enna", to nic dziwnego, ponieważ Stefano Enna to brat jednego z najsłynniejszych współczesnych scenarzystów komiksów Disneya - Bruno Enny, a sam Stefano swego czasu także napisał scenariusz do paru historii z kaczkami i myszami.

Początkowo tej zapowiedzi nie było na stronie Egmontu, ale ostatecznie pojawiła się, lecz bez opisu i okładki. Mowa o drugim tomie Koń by się uśmiał!, który na ten moment jest zapowiedziany na 23 listopada. Czy tak będzie? Zobaczymy, ale na razie wskazuje, że w Z rozwiąną grzywą pojawią się trzy kolejne albumy serii Laurenta Dufreneya i Miss Prickly.

Informacje o wszystkich zapowiedziach Egmontu znajdziecie na Egmont.pl. Większość informacji o tytułach zapowiedzianych do końca roku jest dostępna w katalogu.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka