Czarodziejki W.I.T.C.H.: Księga 7 - zapowiedź

Egmont udostępnił zapowiedzi na listopad, a wśród nich znalazł się siódmy tom Czarodziejek W.I.T.C.H.., który ostatecznie zadebiutuje 23 listopada. Teoretycznie nie jest to zaskoczenie, bo informacja o listopadowej premierze widniała już w katalogu, ale wydany kilka dni temu szósty tom W.I.T.C.H. załapał opóźnienie. Z innych pozytywnych informacji - 384-stronicowe wydanie utrzyma cenę 99,99 zł, a już je możecie zamówić z Egmont.pl.

Tak jak można było się spodziewać, w tomie pojawią się komiksy oryginalnie wydane w numerach 73-84 magazynu, które opublikowano w Polsce pomiędzy styczniem 2006 a czerwcem 2006. Jest to jednocześnie pierwsza połowa czwartej sagi W.I.T.C.H., czyli Nowej Wyroczni. W tomie pojawią się historie Proces, Pragnienie serca, Trzepot skrzydeł, Ostatni sekret, Cała prawda i Żadnej nadziei

Prawdopodobnie na początku przyszłego roku pojawi się ósmy tom, w którym znajdą się komiksy zamykające cykl Nowa Wyrocznia, ale na razie Egmont nie przedstawił jakichkolwiek zapowiedzi na przyszły rok. Najpewniej więcej informacji pojawi się wkrótce na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier.

Łącznie seria o Will, Irmie, Taranee, Cornelii oraz Hay Lin składa się z 139 komiksów oryginalnie wydanych pomiędzy 2001 a 2012 rokiem. Przy cyklu stworzonym przez Elisabettę Gnome na zlecenie Disney Publishing Worldwide, który stał się bestsellerem na całym świecie, pracowało wiele twórców znanych z kaczych i mysich komiksów m.in. Francesco Artibani, Teresa Radice, Bruno Enna, Gianluca Paniello, Graziano Barbaro, Paolo Campinoti i Giada Perissinotto.  

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

  1. Przewidujesz jakieś nowe kaczo/mysie zapowiedzi (nowe cykle) od Egmontu w Łodzi? (oprócz zapowiedzianego wcześniej Korhonena)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaczor Donald 2024-03 - dziś premiera - 30-lecie pisma + przedruk 1. numeru