Iznogud, Światła Północy, Kid Lucky - przykładowe strony [Komiksy dla wszystkich]

Choć większość wrześniowych tytułów Egmontu pojawi się pod koniec miesiąca na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier, to także i na dziś Świat Komiksu przygotował parę ciekawych nowości, nie tylko nowy tom W.I.T.C.H.. Dzięki uprzejmości wydawnictwa możemy zaprezentować z wybranych tytułów przykładowe strony, a jak zwykle kupicie je na Egmont.pl.

Egmont kontynuuje wydanie Przygód wielkiego wezyra Iznoguda, a dziś ukazał się już szósty tom. Seria o wezyrze chcącym zostać kalifem w miejscu kalifa ma dość skomplikowaną chronologię, która powoduje, że w nowym tomie obok Pułapki syreny, komiksu stworzonego przez Tabary'ego na początku lat 90., znajdziecie też dwa albumy Koszmarów Iznoguda składających się ze zdecydowanie starszych 1-stronicowych historyjek od Goscinny'ego i Tabary'ego, a także Powroty Iznoguda, czyli dość nietypowy album.

Premierę ma też czwarty album Świateł Północy - Wyprawa do królestwa trolli. Malin Falch, która kilka miesięcy temu odwiedziła Polskę, przedstawię historię o Sonii, która trafia do magicznej krainy Jotundale. W nowym wydaniu Sonja zamierza się spotkać z królem trolli. Seria cały czas jest rozwijana, a kilka miesięcy temu w Norwegii został wydany piąty tom. 

W tym miesiącu nie pojawi się album z głównej serii Lucky Luke, ale nie oznacza to, że zabraknie przygód samotnego kowboja. Właśnie do sprzedaży trafił trzeci tom cyklu Kid Lucky - Statua Squaw. Podobnie jak wcześniejsze komiksy o przygodach młodego Luke'a, za rysunki i scenariusz odpowiedzialny był Achdé. 

W księgarniach też pojawił się też drugi album tegorocznej nowości - Toski z lasu, czyli opowieści rozgrywająca się w średniowiecznej Toskanii i przedstawiającej losy dwójki sierot oraz córki diuka Castel Guelfo. Spiski, ucieczki, tajemnice i porwania to drugi tom serii, której autorami są Teresa Radice i Stefano Turconi, czyli twórcy paru świetnych disnejowskich komiksów jak i Zakazanego portu od Mandioki.

Egmont też kontynuuje publikację Yakariego, czyli klasycznej serii Joba i Deriba o małym Indianinie. Lot kruków to już czternasty album cyklu, który przy okazji przygody Yakariego ukazuje indiańskie wierzenie, że kruki są jednymi z najmądrzejszych stworzeń na Ziemi. Niestety cena serii wraz z tym albumem wzrosła do 29,99 zł. 

Jedne serie się rozpoczynają, a inne się kończą. Do sprzedaży właśnie trafił trzeci tomserii Enola i niezwykłe zwierzęta, komiksu stworzonego przez Jorisa Chamblaina i Lucile Thibaudier, który opowiada o przygodach weterynarz zajmującej się stworami z legend. Zawiera on, podobnie jak wcześniejsze tomy, dwa oryginalne albumy - Nieszczęśliwy wilkołak i Uwolnić gryfa!, które według informacji udostępnionych przez Egmont zamykają serię.

Informacje o wszystkich tytułach Egmontu znajdziecie na Egmont.pl.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela