Gigant Mamut 36 "Nadchodzą wikingowie" - dziś premiera - Scarpa, Mottura, Guerrini

Dzisiaj do sprzedaży trafił nowy tom Giganta Mamuta - Nadchodzą wikingowie, który jest poświęcony komiksom nawiązującym do słynnych nordyckich wojowników. Jest to tom o złotówkę droższy niż poprzednie, ale jest to pierwsza podwyżka ceny Mamuta od 12 lat. Jednak wygląda na to, że jest to jeden z ciekawszych tematycznych tomów ostatnich lat . Można go także zamówić na Egmont.pl z rabatem.
Wydanie zostało oparte na niemieckim  107. Lustiges Taschenuch Spezial.

Na pierwszy rzut oka tom może wyglądać podobnie jak wiele 512-stronicowych wydań z ostatniego okresu, zresztą gdyby policzyć liczbę powtórek to byłoby podobnie, ale jednak jest parę rzeczy, które sprawiają, że jest to zdecydowanie lepszy tom. Po pierwsze - długość historyjek. Przez ostatnie lata mieliśmy do czynienia z wieloma tomami, które w dużej części były pełne ok. 20-25-stronicowych komiksów. Oczywiście, zdarzają się majstersztyki o tej długości, ale jednak co do zasady włoskie komiksy liczące ok. 20 stron są częściej średnie niż dobre.

Po drugie - jest kilka komiksów, zarówno klasycznych jak i całkiem nowych, które zebrały naprawdę ciekawe recenzje we Włoszech, a jednocześnie były tworzone przez pierwszoligowych twórców. Tom otwiera historia Secchiego i Guerriniego, w której powracają Sylwester Shackal, znany ze Złotego hełmu i indianie-lilupici, znani z W Krainie Wielkich Jezior. Natomiast pod koniec wydania pojawia się klasyczny komiks Martiny i Scarpy o rywalizacji Sknerusa z Kwakerfellerem. A w tomie także nie brakuje choćby historii o podróżach czasu wehikułem Zapoteka i Marlina oraz historii, które co prawda były już kiedyś w Polsce, ale są bardzo dobrymi opowieściami, jak choćby Kłopoty podatkowe Roty o Donaldzie Niewielkim. 

Wrzesień w tym roku jest miesiącem pełnym komiksów Disneya, w tym tygodniu do sprzedaży trafił nowy Gigant zawierający m.in. długą opowieść będącą reinterpretacją Dwudziestu tysięcy mil podmorskiej żeglugi. A w najbliższym czasie pojawią się jeszcze kolejne wydanie Agentów i detektywów pełne kryminalnych opowieści i nowy Kaczor Donald zawierający pierwszy komiks Barksa o Magice.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

==

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka