Czarodziejki W.I.T.C.H.: Księga 6 - dziś premiera

Dziś do sprzedaży trafił szósty tom Czarodziejek W.I.T.C.H., disnejowskiego komiksu fantasy o młodych czarodziejkach, w którym znajdują się finałowe historie z trzeciego podcyklu, czyli Królestwa Arkhanta. 324-stronicowy komiks jest już dostępny we wszystkich dobrych księgarniach internetowych, m.in. na Egmont.pl, ale też w Empikach. Przykładowe strony znajdziecie tutaj.

Tom zawiera komiksy 32-36 o W.I.T.C.H., a także dodatki, w tym kilka ciekawostek z życia włoskiej redakcji i autorów. Historie zostały wydane pierwotnie w w numerach 63-72 magazynu, które opublikowano w Polsce pomiędzy sierpniem 2005 a styczniem 2006. Pod koniec roku do sprzedaży ma trafić siódmy tom serii, w którym znajdą się kolejne historie o czarodziejkach otwierające czwarty podcykl - Nowa Wyrocznia.

Łącznie seria o Will, Irmie, Taranee, Cornelii oraz Hay Lin składa się z 139 komiksów oryginalnie wydanych pomiędzy 2001 a 2012 rokiem. Przy cyklu stworzonym przez Elisabettę Gnome na zlecenie Disney Publishing Worldwide, który stał się bestsellerem na całym świecie, pracowało wiele twórców znanych z kaczych i mysich komiksów m.in.  Francesco Artibani, Bruno Enna, Gianluca Paniello, Graziano Barbaro, Paolo Campinoti i Giada Perissinotto. 

Czarodziejki W.I.T.C.H. - Księga szósta
 Liczba stron: 324, Stron komiksów: 295

  • Dodatki:
  • Ciekawostki - artykuł
  • Kto jest kim w WITCH? - 3  strony - artykuły
  • 10 całostronicowych ilustracji (po 2 na każdy komiks)

 Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka