Gigant Mamut 36 "Nadchodzą wikingowie" - zapowiedź - Scarpa, Mottura, Guerrini

9 września pojawi się kolejny tom Giganta Mamuta - Nadchodzą wikingowie, w którym znajdzie się ponad pół tysiąca kaczych i mysich komiksów związanych z potężnymi skandynawskimi wojownikami. Zawartość wydania będzie dość interesująca, ale sam tom będzie kosztował więcej niż poprzednie. Po ponad 12 latach cena Giganta Mamuta wzrośnie do 25,99 zł lub 26,99 zł (nie da się ustalić dokładnej ceny, bo okładka zamieszona w Galaxy jest niewyraźnie wydrukowana).
Wydanie zostało oparte na niemieckim 107. Lustiges Taschenuch Spezial.  

Na pierwszy rzut oka tom może wyglądać podobnie jak wiele 512-stronicowych wydań z ostatniego okresu, zresztą gdyby policzyć liczbę powtórek to byłoby podobnie, ale jednak jest parę rzeczy, które sprawiają, że powinien być to zdecydowanie lepszy tom. Po pierwsze - długość historyjek. Przez ostatnie lata mieliśmy do czynienia z wieloma tomami, które w dużej części były pełne ok. 20-25-stronicowych komiksów. Oczywiście, zdarzają się majstersztyki o tej długości, ale jednak co do zasady włoskie komiksy tej długości są częściej średnie niż dobre.

Po drugie - jest kilka komiksów, zarówno klasycznych jak i całkiem nowych, które zebrały naprawdę ciekawe recenzje we Włoszech, a jednocześnie były tworzone przez pierwszoligowych twórców. Tom otworzy historia Secchiego i Guerriniego, w której powracają Sylwester Shackal, znany ze Złotego hełmu i indianie-lilupici, znani z W Krainie Wielkich Jezior. Natomiast pod koniec wydania pojawi się klasyczny komiks Martiny i Scarpy o rywalizacji Sknerusa z Kwakerfellerem. A w tomie także nie zabraknie choćby historii o podróżach czasu wehikułem Zapoteka i Marlina oraz historii, które co prawda były juz kiedyś w Polsce, ale są bardzo dobrymi opowieściami, jak choćby Reformy podatkowe Roty o Donaldzie Niewielkim.

Przy okazji warto przypomnieć, że na początku września pojawi się też nowy tom zwykłego Giganta Poleca, w którym pojawi się parę rewelacyjnych historii, w tym opowieść o Kwakerfellerze oraz parodia 20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi. Natomiast na przyszły tydzień jest zaplanowana premiera nowego tomu kolekcji Barksa

Źródło ilustracji: materiały własne

 

Komentarze

 1. Ja tam widzę ewidentnie 25 zł :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Romano Scarpa, Marco Rota, Ericksin+Fecchi.
   Mamut pełen komiksów os genialnych twórców!

   Usuń
  2. Właśnie na skanie jest wyraźnie 25, ale jak się popatrzy nieuzbrojonym okiem na reklamę, to bardziej to wygląda na 26,99 zł.
   Pewnie w ciągu paru dni się dowiemy.

   Usuń
 2. Fajnie się prezentuje. Mam pełno zaległych do przeczytania, ale kupię.

  OdpowiedzUsuń
 3. panowie (i panie) jest dobra promocja na prenumeratę giganta - wychodzi 10,99 za numer z dostawą czyli o 6 złotych taniej od obecnej ceny okładkowej - a biorąc pod uwagę całokształt cudów inflacyjnych mogę się założyć że numery z końcówki prenumeraty będą kosztowały co najmniej 19,99 a pewnie i więcej...

  "Prenumerata roczna (od tego roku 8 kolejnych wydań) KOSZT PRENUMERATY – tyko 87,92 zł
  Podana cena zawiera koszt dostawy do skrzynki pocztowej za pośrednictwem Poczty Polskiej przesyłki krajowej listowej nierejestrowanej ekonomicznej. (oszczędzasz 48 zł)"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie doczytałem w notce o najnowszym gigancie że już wszyscy wiedzą. No cóż. ¯\_(ツ)_/¯

   Usuń
  2. Aj tam, lepiej za dużo informacji, niż za mało ;)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gigant Mamut 42 "Dom strachów" - zapowiedź - Mottura, Scarpa, Fecchi i crossover

Gigant Poleca 255 "Cyberigrzyska" - okładka