Kaczor Donald 2022-05 - zapowiedź - pierwszy komiks z Magiką i wiele więcej!

Pierwszy komiks z Magiką i panną Stempel pojawi się w najbliższym Kaczorze Donaldzie - potwierdziła się informacja, która podawaliśmy parę dni temu. Jeden z najsłynniejszych komiksów Barksa dotąd niewydanych w Polsce znajdzie się w 1022. numerze pisma w historii, a 5. w tym roku, które trafi do sprzedaży 16 września. Ale nie będzie to jedyna historia, która powinna spodobać się fanom Magiki. Numer jest już dostępny w przedsprzedaży na Egmont.pl.
Pismo będzie przedrukiem trzydziestego siódmego zeszłorocznego wydania skandynawskich tygodników.

Dzięki kolekcji Carla Barksa w ciągu ostatnich lat wydano wiele fantastycznych komiksów Barksa, ale z tego powodu, że w kolekcji dopiero na sam koniec pojawią się komiksy z lat 60., to wszystkie historie z Magiką, w tym jej debiut zostaną wydane najwcześniej dopiero w 2024 i w kolejnych latach. Zakładając, że Egmont już nic nie namiesza w kolejności, a cykl nadal będzie wydawany w tym samym tempie, to Dotyk Midasa w kolekcji pojawi się na początku 2024 roku. Ale jest to na tyle dobry i ważny komiks dla uniwersum Disneya, ponieważ temat dotyku Midasa nieraz powracał w historiach z Magiką, że warto zapoznać się z nim dwa lata wcześniej w ramach KD.

Jednak innym mocnym akcentem wydania powinien być otwierający wydanie nowy komiks o Hoce i Poce, który podobnie jak wcześniejsze historie o siostrzenicach Magiki, został narysowany przez Carlosa Motę. Historie o Magice i jej siostrzenicach w wykonaniu brazylijskiego rysownika zawsze wyróżniają się unikatowym stylem. W numerze pojawi się też krótki komiks Korhonena o Donaldzie i Daisy, a także parę innych historyjek.


Wrzesień w tym roku jest miesiącem pełnym komiksów Disneya, w tym tygodniu do sprzedaży trafił nowy Gigant zawierający m.in. długą opowieść będącą reinterpretacją Dwudziestu tysięcy mil podmorskiej żeglugi, a także nowy Mamut pełen historii o wikingach. A w najbliższym czasie pojawi się jeszcze kolejne wydanie Agentów i detektywów pełne kryminalnych opowieści.

Źródło ilustracji: materiały prasowe - Egmont Polska

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Gigant Poleca Extra 2024-04 "Poradnik Młodego Skauta" - zapowiedź - Nucci, Martina i Andersen

Nasz wielki Donald - przykładowe strony

Komiksowe premiery - czerwiec 2024 - urodzinowy Donald, muzyczny MegaGiga i Sknerus od Marvela